İlk Yerli Otomobil İmdat Altuntaş’ın


İMDAT ALTUNTAŞ VE BAKAN IŞIK 2

 

Bilim Teknoloji Bakanı, Sanayi ve Fikri Işık, ilk yerli otomobilin satılmasına ilişkin, “Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa, hayırseverimiz İmdat Altuntaş, Gebze’ye 5 milyon değerinde okulu yapması durumunda, ilk aracı kendisine teslim edeceğiz” dedi.

 

Çeşitli programlara katılmak üzere ülke genelinde geziye katılan Bilim Teknoloji Bakanı, Sanayi ve Fikri Işık,Aksaray’ı ziyareti sırasında  ilk yerli otomobilin İmdat Altuntaş’a verileceğini söyledi.

 

 

İMDAT ALTUNTAŞ VE BAKAN IŞIK

 

 

Bakan Işık, OBİAL Çelik Silo Fabrikası’nı ziyareti sırasında bir gazetecinin, ilk yerli otomobilin satılmasına ilişkin sorusu üzerine Işık, olayın o an spontane geliştiğini belirterek, Gebze’de bir hayırseverin ilk otomobili almak istediğini anlattı.

 

Bakan Işık, şöyle konuştu: “Gebze’de bir hayırseverimizle otururken ilk yerli otomobili ben almak istiyorum dedi. Bende, ‘olur ama biraz pahalı olur’ dedim. ‘Nasıl’ dedi, ‘yani bir okul yaparsan, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakan’ımızın farklı bir talimatı olmazsa, bir okul yaparsan olur’ dedim. Hiç tereddüt etmedi, ‘tamam’ dedi. O zaman öyle sözleştik. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın farklı bir talimatı olmazsa hayırseverimiz İmdat Altuntaş, Gebze’ye 5 milyon değerinde okulu yapması durumunda, ilk aracı kendisine teslim edeceğiz. Zaten daha öncede okul yaptığı için. Yapması yönünde hiçbir tereddüt taşımıyorum.” Dedi.

 

ALTUNTAŞ A.Ş

 

Tahıl depolama sistemleri konusunda dünyanın lider kuruluşlarından olan Altuntaş A.Ş., endüstriyel hayatına 1981 yılında Aksaray’da başlamıştır. Çalışmalarına tavuk kafesi üretimi ile başlayan kuruluş, zamanla portföyüne aksiyal fanları da ekleyerek Alfan markasıyla Türkiye’de fan üretimini gerçekleştiren ilk kuruluş olmuştur. Daha sonra faaliyetlerine hız kazandıran firma, sektörde elde ettiği başarının verdiği güçle vizyonuna çelik silo üretimini de ekleyerek OBIAL markası ile bu alandaki ihtiyaca da cevap veren yüksek kaliteli üretimi ile kendisini ispatlamıştır.

 

 

 

Üretim tesislerini ürün portföyünün genişlemesiyle büyüten ve yıllık cirosunun önemli bir kısmını ar-ge çalışmalarına ayıran Altuntaş A.Ş., üretim teknolojisine son derece önem vermekte ve dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. Altuntaş A.Ş., Aksaray’da konumlandırmış olduğu üretim tesislerinde  1.050.000 m2 açık alan ve 45.000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir.

 

 

 

Üstün kalitede gerçekleştirdiği üretimi, kalite politikası, satış sonrası hizmet anlayışı ve prensipleri ile Türkiye pazarında markalaşma sürecini tamamlamış bulunan kuruluş, ulusal pazarda elde etmiş olduğu başarıyı uluslararası platforma taşımıştır. Her geçen yıl gerçekleştirdiği yüzlerce projeyle hedeflerine emin adımlarla ilerleyen firma, 1994 yılından bugüne kadar 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek Aksaray’da defalarca ihracat şampiyonu olmuştur. Havalandırma sistemleri konusunda ALFAN markası; çelik hububat depolama sistemleri ve taşıyıcı ekipmanları konusundaysa OBİAL ülkemizi başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada başarıyla temsil etmektedir. Sürekliliğini ve etkinliğini düzenli olarak yapılan AR-GE çalışmalarının da desteğiyle sağlayan Altuntaş AŞ; bu başarısını uluslararası kalite standartlarını uygulayarak kanıtlamış; TS EN ISO 9001-2008 standartlarına göre bir kalite yönetim sistemi kurmuştur.

 

 

 

 


Yazan - 5 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x