Irak’tan ithalatı  durdurulan Türk tavuğuna izin çıktı

Sosyal medyada paylaş.

tavuk03

 

 

 

 

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), mayıs ayında kuş gribi şüphesiyle durdurduğu Türkiye’den tavuk ithalatına yeniden başlıyor.

 

 

 

 

Konu ile ilgili IKBY Ziraat Bakanı Abdulsettar Mecit, Erbil’de düzenlediği basın açıklamasında, daha önce kuş gribi şüphesiyle durdurulan Türkiye’den tavuk eti ithalatının 1 Temmuz’dan itibaren tekrar başlayacağını belirtti.

 

 

 

 

Kuş gribi ile ilgili şüphelerinin kalmadığını dile getiren Mecit, şöyle konuştu: “Uluslararası Sağlık Örgütü kuş gribi vakalarının başarılı çalışmalarla kontrol altına alındığına dair resmi yazıyı tarafımıza iletti. Bunun üzerine Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirerek, bu ülkedeki kuş gribi vakalarının kontrol altına alındığını tesbit ettik. O nedenle Türkiye’den yapılan tavuk ithalatı 1 Temmuz’dan itibaren tekrar yapılabilecektir. Buna ilişkin izinler verilmiştir.”

 

 

 

 

Türkiye’den Irak’a 2014 yılında 226 bin 734 ton beyaz et ihraç edildi. Bu rakamın 2015’te 500 bin tona çıkarılması hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

 


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=77214

Yazan - Haz 30 2015. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |