İş Bankası’ndan Tarım Çalıştayı


“Tarladan Sofraya Gıda Sistemi” konulu çalıştay ile üreticinin ihtiyaçlarını tespit ederek tarım sektörüne hizmet edecek yeni fikirler geliştirilmesi amaçlanıyor

Ülkemiz için büyük öneme sahip olan tarım sektörüne kurulduğu günden bu yana destek veren Türkiye İş Bankası, sektörün gelişimi ve üreticilere daha uygun olanaklarla hizmet sunmak, sektörün ihtiyaçlarını netleştirmek ve üreticiye destek olmak amacıyla çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda, 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Muğla’da, ortak akıl ile çözüm önerilerinin getirildiği Tarım Çalıştayı düzenlendi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, çalıştaya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İş Bankası olarak, 14 Mayıs Çiftçiler Günü öncesinde tarım sektörüne verdiğimiz önem ve bu sektörün gelişmesine olan inancımızla Tarım Çalıştayı organize ettik. Bu vesileyle de üreticilerimizin Çiftçiler Günü’nü kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. ‘Tarladan Sofraya Gıda Sistemi’nin ele alındığı çalıştayın, genel ve kapsayıcı bir konuda gerçekleştirilmesi önemli… Akademisyenler, kamu temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve sektörde faaliyet gösteren üreticiler tarafından tarımda yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin ele alındığı organizasyonumuzda, Türkiye’nin Bankası olarak tarım bankacılığına özel önem verdiğimizin altını çizdik. Bu çalıştay ile paydaşlarımızla birlikte çözümlere yönelik bir yol haritası geliştirmeyi ve kendi uzmanlık alanlarımız çerçevesinde üreticinin ihtiyaçlarını tespit ederek tarım sektörüne hizmet edecek yeni fikirler geliştirmeyi planlıyoruz.”

Çalıştayda; üreticiler, çeşitli birlik ve kooperatifler, tarımsal ürünlerin ticareti, işlenmesi, nakliye ve pazarlanmasında faaliyet gösteren firmalar, tarımsal üretim için gerekli girdileri sağlayan şirketler, yasal ve teknik altyapının oluşturulması konusunda görevli kamu kurum ve kuruluşlar ile akademisyenler bir araya geldi.

Üretim, işleme, dağıtım ve tüketim alanlarına ilişkin geniş yelpazede birçok konuya değinilen çalıştayda, tarladan sofraya gıda sistemi yolculuğunu etkileyen aktörler ve etkilerinin neler olduğu tartışıldı. Ayrıca, öne çıkan problemlerin çözümüne ilişkin bir de panel düzenlendi.

Önümüzdeki günlerde farklı konu başlıkları ile tarım sektörünün değişik alanlarının ele alınacağı organizasyonlar gerçekleştirmeyi planlayan Türkiye İş Bankası, çiftçilerle bir araya gelmeye, uygun ürün ve hizmetlerle çiftçileri desteklemeye devam edecek.


Yazan - 22 Mayıs 2018. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x