İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin yeni Başkanı Müjdat Sezer


 

 

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin yeni Başkanı Müjdat Sezer

2 bine yakın üyesi bulunan İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer oldu. Sektörün tüm paydaşları ile birlikte daha büyük ihracata imza atacaklarını belirten Sezer, “Ürünlerimizin kalitesi yüksek. Ürünlerimizi dünya fiyatının altında satılmaması için çalışma yapacağız” dedi.

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin yönetim kurulu seçimleri 11 Nisan’da gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin merkez binasında yapılan ve tek liste ile gidilen seçimde birliğin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Müjdat Sezer seçildi. Sezer 2 bine yakın üyesi bulunan İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin 4 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütecek. HasTavuk’un Yönetim Kurulu Başkanlık görevini de sürdüren Sezer, Ahmet Tuncay Sagun yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Genel Kurulun açılışın konuşmasını yapan Ahmet Tuncay Sagun, verdikleri destekten dolayı birlik üyelerine teşekkür etti. Mesleğine aşık ve birliğe inancının tam olduğunu belirten Sagun, ihracatta büyük yol kat ettiklerini söyledi. Sagun, “Başkanlık döneminde en büyük kazancım değişik sektörlerde önemli isimleri tanımak oldu. Bundan böyle TİM çatısı altında sektörü en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

İletişim kanallarını güçlendireceğiz
İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Müjdat Sezer, sektörün tüm paydaşları ile birlikte daha büyük ihracata imza atacaklarını bildirdi. “Ürünlerimizin kalitesi tüm dünyada oldukça yüksek” diyen Müjdat Sezer, yeni dönem hedeflerini şöyle açıkladı:

“Sektör ve birlik arasındaki iletişim kanallarını güçlendireceğiz. Ürünlerimizin kalitesi yüksek. Bu ürünleri dünya fiyatlarının altında satılmasının önüne geçeceğiz. Dünya artık sektörümüzü ve birliğimizi tanıyor. Yeni dönemde satıcı ve alıcıları buluşturmaya hız vereceğiz. Bürokrasi ile ilişkilerimizi güçlendirerek, sektörümüzün sorunlarının çözümü için birlikte çalışacağız. Sektör olarak geçen yıl yüzde 19.6’lık artışla 2 milyar 261 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Bu yıl için 2.5 milyar doların üzerine çıkacağız. 2023 yılı ihracat hedefimiz ise 5 milyar dolara daha erken ulaşacağız.”

Yönetim Kurulu’nda bir kadın üye dikkat çekti

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ‘yönetim kurullarında en az iki, denetim kurullarında bir kadın üye bulundurun’ şeklindeki tavsiye kararına İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’de uydu. TSM Deniz Ürünleri San ve Tic. A.Ş’ni temsilen Firdevs Külekçioğlu yönetim kuruluna seçilen tek kadın üye oldu. Birlik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Müjdat Sezer (Hastavuk A.Ş.), Ahmet Tuncay Sagun (Kemal Balıkçılık), Ahmet Kaan (Kaanlar Gıda), Vehbi Merzeci (Orvesa Gıda), Nerdin Alp (Banvit), Teoman Durukan (Rella Gıda Sanayi), Firdevs Külekçioğlu, (TSM Deniz Ürünleri), Faruk Kemal Babila (Liman Entegre), Ömür Oral (Emre Piliç Gıda), Mustafa Alper Şölen (Akşeker Tarım), Onur Özkul (Bupiliç Entegre Sanayi)

 

İyi çalışmalar dileriz


Yazan - 12 Nisan 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x