İstanbul’da kış hazırlıkları başladı


İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartları ile mücadele kapsamında kışa hazırlık toplantısı yaptı. Kışla mücadele kapsamında 43 kritik noktaya Buzlanma Erken Uyarı Sistemi kuruldu. ( Anadolu Ajansı - Melda Altakhan )

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartları ile mücadele kapsamında kışa hazırlık toplantısı yaptı. Kışla mücadele kapsamında 43 kritik noktaya Buzlanma Erken Uyarı Sistemi kuruldu.

 

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Afet Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) toplantıda, İBB Genel Sekreter Yardımcıları Mevlüt Bulut, Çağatay Kalkancı, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Şahin, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, Raylı Sistemler Daire Başkanı Turgay Gökdemir, Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç, AKOM Müdürü Ahmet Tunçsoy, Beyaz Masa, diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İGDAŞ, İSTAÇ, İSFALT genel müdürleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, ilçe belediyeleri temsilcileri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve çevre yolları işletmecisi ICA temsilcisi hazır bulundu.

 

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi, bin 345 araç ve iş makinesi ve 7 bin personelle kışla mücadele çalışması yürütecek.

 

Kışla mücadele kapsamında 43 kritik noktaya Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS) kuruldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve çevre yolları için 13 BEUS sistemi ve trafik kontrol kameraları kullanıma hazır hale getirilirken ek önlemler de alındı. Haramidere Kavşağında 1,8 kilometrelik yol boyunca buzlanmaya karşı otomatik spreyleme sistemi kuruldu. İstanbul genelinde kritik noktalara ise tuz torbaları (10 bin ton) bırakılacak.

 

Kışla mücadele çalışmaları, AKOM koordinasyonunda yürütülecek. Araçların belirlenen güzergahlarda yapacakları kar küreme ve yol açma çalışmaları, mevcut araç takip sistemi ile AKOM’dan takip edilecek, gerekli durumlarda araçlar başka bölgelere yönlendirilecek. Kritik kavşaklarda 48 kurtarıcı ve çekici muhtemel yolda kalmalar ve kazalara karşı hazır bekletilecek.AA

 

Andaç Hongur


Yazan - 21 Ekim 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x