İzmir İl Müdürlüğü Yöneticileri, Bir Araya Geldi


DSC_3376
​İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı bütün idareciler İl Müdürü Ahmet Güldal’ın başkanlığında Kiraz ilçesinde bir araya geldi. 2016 yılının ilk dört ayının masaya yatırıldığı toplantıda, belirlenen hedeflerin gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda değerlendirmeler yapıldı. Toplantıya 2 İl Müdür Yardımcısı, 9 Şube Müdürü ve 30 İlçe Müdürü katıldı.

 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Müdürü Ahmet Güldal, “Bakanlığımızın çalışmalarının başarılı olması, sizin ilçelerinizde gösterdiğiniz performansa bağlı. İlçelerinizde Bakanlığımızın çalışmalarını hem gerçekleştirmeli, hem de faaliyet konularımız hakkında görev alanınızı bilgilendirmelisiniz.” Dedi.

 

Genç çiftçilerin desteklenmesi ile ilgili çalışmalardan bahseden Güldal, “İl Müdürlüğümüzde oluşturulacak bir komisyon ile hibe desteği alacak olan üreticileri objektif kriterlere göre tespit edeceğiz. Bu konuya hakkaniyet ve adaletle yaklaştığımızın bütün herkes tarafından bilinmesi gerekiyor.” Diye konuştu.

DSC_3348

Güldal ayrıca İlçe Müdürlerine şu mesajları verdi:

 

-Sel ve dolu gibi doğal afetlerle karşılaşılması durumunda, çok hızlı bir şekilde ön tespiti yaparak İl Müdürlüğümüzü bilgilendirmeniz gerekiyor. Bu konuya hassasiyet gösterip süreci hızlandırarak üreticilerimizin mağduriyetini en kısa sürede çözmeliyiz.

 

-Gıda denetimlerinin aksatılmadan yürütülmesi gerekiyor. İlçe alanınızda bu konunun sürekli takipçisi olun.

 

-Şifalı bitki üretimi konusunda yürütülen projeyi destekleyin. Katılımın daha geniş alanlarda olmasında büyük yarar var.

 

-Mera tespitleri çok önemli. 2016 yılı içerisinde halen %85 olan mera tespit oranının %100 e ulaşması gerekiyor.

 

-İlaç ve gübre bayi kontrollerinde izlenebilirlik daha iyi sağlanmalı ve kontroller sıklaştırılmalıdır. Özellikle gübre bayilerinin temin ettiği/sattığı gübre miktarlarının tespiti ve incelenmesi gerekiyor.

 

Toplantıdan sonra Kiraz İlçe Müdürlüğünün bahçesine sembolik olarak bir palmiye ağacı dikildi. ​

 


Yazan - 4 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x