Kamuoyuna Duyuru…!


bakanlik-besilik-dana-ithalatina-izin-verdi-6465242_41_o

 

 

 

 

Ülke hayvancılığını teşvik ederek, sektörün istikrarlı bir şekilde gelişimine katkı sağlamak amacı ile kurulan Et ve Süt Kurumu, üretim ve pazarlama faaliyetlerini hayvancılık sektörünün gelişmesine hizmet edecek şekilde yürüterek, sektörde düzenleyici ve destekleyici rol üstlenmektedir.

 

Kurumumuz bu misyonu çerçevesinde piyasa istikrarının korunması, sektörde arz talep dengesinin sağlanması, fiyat dalgalanmalarında daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilebilmesi amacı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Bu kapsamda Kurumumuzca dönem dönem çeşitli ihaleler gerçekleştirilmekte olup, bazı basın yayın organlarında yer verilen, söz konusu ihalelerin mevzuata uygun olmadığına yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

 

İhale usullerinin açıkça belirtildiği Kamu İhale Kanunu başta olmak üzere, tüm yasal düzenlemelere uygun olarak çalışmalarını yürüten Kurumumuz, yasal görevlerini yerine getirirken kamu yararını gözeterek hareket etmekte olup, herhangi bir özel ya da tüzel kişi lehine bir düzenlemeye gitmesi asla söz konusu değildir.

 

İktisadi devlet teşekkülü olan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, piyasada rekabet şartlarını oluşturarak, sektörde üretici ve tüketici arasında gerekli dengeyi koruyucu tedbirler almak suretiyle yasal görevini yerine getirmektedir.

 

Halkımızın kaliteli ve güvenilir et ihtiyacını karşılamak Kurumumuzun asli görevidir. Bugüne kadar bu çerçevede yürüttüğü politikalarını bundan sonra da sürdürecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Yazan - 3 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x