Kanlı festival İspanya’da protesto edildi


465680

 

İspanya’nın başkenti Madrid’in San Sebastian de los Reyes ilçesinde başlayan festival, hayvansever örgütler tarafından protesto edildi.
İspanya’da bu yaz yaşanan ölümlerden dolayı güvenlik tartışmalarının yapıldığı boğa güreşleri ve insanların boğalarla birlikte sokakta koştuğu festivaller, hayvansever örgütler tarafından protesto edildi.
Madrid’in San Sebastian de los Reyes ilçesinde toplanan bir grup hayvansever, yarın başlayacak boğa güreşleri ve festivale karşı ilçe merkezinde “Halk bayramları, hayvanlara kötü muamele olmadan yapılmalı” yazılı pankartla yürüyüş yaptı. “Boğaya şiddet herkese şiddettir”, “Hayvanlara
işkenceye hayır”, “İşkence kültür değildir” yazılı dövizler taşıyan göstericiler, boğa güreşleri ve boğalarla ilgili yapılan festivallerin kaldırılmasını istedi.
Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş olaysız sona erdi.
Bu arada İspanya’da Pamplona’daki San Fermin festivalinden sonra insanların boğalarla birlikte sokaklarda koştuğu en büyük 2. festival olan San Sebastian de los Reyes’deki etkinliklere bu yıl güvenlik gerekçesiyle yeni getirildi. Şimdiye kadar sabah 08.00’da yapılan koşuların saat 11.00’a alındığı ve güvenlik görevlilerinin sayılarının artırıldığı bildirildi.
İspanya’da bu yaz boyunca yapılan boğa festivallerinde bugüne kadar 10 kişi boğaların boynuz darbesi sonucunda hayatını kaybetti.

(AA)


Yazan - 24 Ağustos 2015. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x