Kasap köfteyi taze hazırlayacak

Sosyal medyada paylaş.

kasap-köfte-kaç-kaloridir-kasap-köftenin-kalorisi-nedir

 

 

Tarım Bakanlığı Et ve Et Ürünleri Tebliğinde tüketicinin baskıları sonucu değişiklik yaptı. yapılan değişikliğe göre daha önce tebliğin içeriğinde bulunmayan lahmacun, pizza,mantı, içli köfte, çiğ köfte, kadınbudu köfte,, pide, kebap gibi yemek, hazır yemek, tabldot yemek ve mezelerin üretiminde kullanılan çiğ et, kıyma, kanatlı kıyma ve et ürünleri de Tebliğin kurallarına uygun hazırlanacak.

tüketiciye hizmet veren perakende işletmelerde kıyma, hazırlanmış kırmızı et karışımları ve hazırlanmış kanatlı et karışımlarının üretimi yapılamayacak. Bir başka ifadeyle kasaplarda marketlerde hazır köfte, mangallık şiş, tavuk gibi ürünler hazırlanıp satılamayacak.

 

Yapılan değişiklikle vatandaşın talebi üzerine anında kıyma ve et karışımı hazırlanabilecek.

 

Ancak lokanta, restoran, otel ve hazır yemek üreten işletmeler gibi son tüketiciye yemek hizmeti veren işletmeler son tüketiciye dökme olarak çiğ et ve çiğ durumda bulunan hazırlanmış et karışımları satışı yapamayacak.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=71970

Yazan - Şub 14 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı