Kıbrıs’ın Hikayesi Cannes’da Anlatılıyor


Yakın Doğu Üniversitesi’nin hazırladığı “Kod Adı Venüs” filmi Cannes Film Festivali’nde gösterime kabul edildi. 1955-1974 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşananları konu alan filmin ilk gösterimi bu akşam yapılıyor.

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre; 16-27 Mayıs 2012 tarihinde Cannes Fransa’da gerçekleşecek olan Dünya’nın en prestijli film festivalinde, Yakın Doğu Üniversitesi’nin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs’ta yaşanan gerçek olayları anlatan uzun metrajlı “Kod Adı Venüs” filminin iki farklı tarihte gösterileceği belirtildi.

 

Açıklamada, 200′den fazla Kıbrıslı Türk ile 12 İngiliz oyuncunun yer aldığı, KKTC,Türkiye, İngiltere, Hollanda ortak yapımı olarak yaklaşık 3 milyon TL’lik bütceyle çekilen Kod Adı Venüs filminin, Cannes Film Festivalinin ön elemelerini geçerek, 21 Mayıs ve  24 Mayıs tarihlerinde Festival De Palais’de gösterileceği belirtildi.

 

Açıklamada ayrıca Filmin, 27 Mayıs Ödül Töreni’nin yapılacağı meşhur salonun bulunduğu aynı kattaki sinema salonunda yer alacağı da ifade edildi.

 

Filmin galasına Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektorü Dr. Suat Günsel yanında üniversiteden kalabalik bir heyetin katılacağı belirtildi. Galaya ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devlet Bakanları, Türk Cumhuriyetlerden bakanlar ile Gagavuzya Cumhurbaşkanı’nın da katılmasının beklendiği vurgulandı.

 

Filmle ilgili bilgilere:  https://www.facebook.com/CodeNameVenusthemovie adresinden ulaşılabilir.

 


Yazan - 21 Mayıs 2012. Kategori GÜNCEL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x