Liderlerden bayram mesajları


atk

 

 

 

 

Siyasi parti liderleri bayram namazı çıkışında önemli mesajlar verdi

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayram namazını Diyarbakır’daki Ulu Cami’de kıldı.

 

Davutoğlu, cami çıkışında yaptığı açıklamada, tüm insanlığın, İslam dünyasının ve tüm Türkiye’nin bayramını kutlayan, hacıların haclarının ve dualarının kabul olması temennisinde bulunarak, “Kurban Bayramı’nı idrak ederken bir kez daha kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin kıymetini daha yakından idrak ediyoruz” diye konuştu.

 

Arife gününü Konya’da geçirdiğini, Mevlana Müzesi’ni ziyaretinin ardından Diyarbakır’a geldiğini anımsatan Davutoğlu, “Nasıl arife bayramdan ayrılamazsa Konya Diyarbakır’dan, Bursa Hakkari’den, İstanbul Şanlıurfa ya da Van’dan ayrılamaz. Aynı havanın, aynı atmosferin çocuklarıyız. Asırlarca bir arada, beraber olmuş, asırlarca aynı tekbirlerle bayramı kutlamış bu milletin fertleri, kıyamete kadar da hep birlikte bayram kutlayacak, kardeşlik türküleri söyleyecek, niyaz ve dualarla Rabbimizden hep kardeşlik, uhuvvet, temennisinde, dileğinde bulunacak” ifadelerini kullandı.

 

‘Bu zor günler geçecek’

 

Terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçleri ile hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyen Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Diyarbakır anneleri ile şehit anneleri bugün bir kez daha bayramda belki hüznü paylaşıyorlar ama onun kadar da aynı kaderi paylaşıyorlar. Bütün annelerimize, bu dönemde hüzün yaşamış bütün annelerimize buradan taziyelerimi sunuyorum. İnşallah ülkemizin etrafındaki ateş çemberinin getirdiği bu zor günler geçecek. Bu zor günlerde, en büyük gücümüz, bayram günlerinde olduğu gibi omuz omuza durmamızdır, kardeşliğimizi baki kılmamızdır, bizi ayırmak, bölmek isteyenlere karşı kelime-i tevhid etrafında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin eşit vatandaşları olma bilinciyle ayakta dimdik durmamızdır.”

 

Kemal Kılıçdaroğlu

 

Bayramda yurtdışında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajını Twitter’dan yayınladığı mesajla kutladı.

 

Kılıçdaroğlu, mesajında ”Bayramlar birlik, beraberlik ve barışın simgesidir. Mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, bu bayramın ülkemize huzur getirmesini dilerim” dedi.
Devlet Bahçeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bayram namazı çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

 

“Milli vekil” sözleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Bahçeli, “Çok yanlış konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendisine çeki düzen vermeli, sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı” dedi.

“Her gün vatanın bir köşesinde bir aile büyük bir acıyla karşı karşıya kaldığı bir ortamda eve nasıl uyuyur? Çocuklarıyla beraber bir akşam yemeğini nasıl geçiriyor” ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

 

‘Sonu felaket Cumhurbaşkanı’nın’

 

“Hiç mi vicdani sızlamıyor bu adamın. Kalkmış 550 tane milletvekili, ne yapacaksın sen cumhurbaşkanı olarak milletvekilini. O bakımdan sonu felaket Cumhurbaşkanı’nın, iyi gitmiyor. Onun değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler. Şimdi de beraberce bu hale gelen Türkiye’de ortaklarıyla bana göre göstermelik bir ayrımcılığa düşmüş olacaklar. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak ya başka şeyler gelişecek.”

 

‘Yapamıyorsa iktidarı bize versin’

 

Bahçeli’ye Başbakan Davutoğlu’nun “teröre karşı ortak deklarasyon” çağrısı da soruldu.

“Sayın Başbakan’ın çağrıdan başka gündemi yok” diyen Bahçeli, “Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize çağrı yapıp ne yapacak. Bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçiyor. Bizi davet edip ne yapacak? Yapamıyorsa iktidarı versin bize” şeklinde konuştu.

 

Selahattin Demirtaş

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Diyarbakır’da bayram namazı çıkışı açıklama yaptı. Demirtaş, AK Parti’nin YSK tarafından yasaklanan seçim şarkısıyla ilgili bir soruya ”AKP’ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur” cevabını verdi.

 

Demirtaş, şunları söyledi:

 

Hükümette yer alma da çekilmede siyasi karardır. Partimiz çözümsüzlük sürecinin parçası olmayacağını göstermek için hükümette yer almıştı. AKP hükümeti kendilerinden olmayan hiç kimseyi kabul etmiyor. ”Neden AKP ile koalisyon yapıyorsunuz” diyenlere gösterdik oyunu. Düşünün bir bakan bir ilçeye giriş yapamıyor. Bakanların açıkladığı metni biz ortaklaştırdık Sayın bakanlar ortak kararımızı okudular. Bizde Saray yok. Kendi metnimizi kendimiz yazıyoruz.

 

‘YSK, hakim, savcı onlara bağlı’

 

Bu seçim bizim ve diğerleri arasında geçecek. Anayasayı ihlal etmiş olan arasında geçecek. Devletin hazinesi onların, bürokrasi onlara çalışıyor. YSK, hakim, savcı onlara bağlı. 1 Kasım’da da inşallah mahçup olmayacağız. Türkiye kazanacak. Onların hakaretlerine de onların seviyesine düşerek cevap vermeyeceğiz. Geçen defa biz HDP olarak hem seni hem AKP’yi yendik. Meydanlara çıkma demiyoruz. Senin harcadıkların içinde HDP’li seçmenin de payı vardır. Günahtır, haramdır. Kendisinden çekinmiyoruz. Geçen defa da indi meydanlara. Yine insin.

 

Son bir kaç güne girildiğinde gerçekten güvenlik yoksa orada tartışırız. Ama bu 3 sandık, 5 sandık olur. Sandıklarla ilgili güvenlik problemi yok. Kimse korkarak bize oy vermesin. Biz korku ile oy almıyoruz. Seçmene hakaret etmesinler. Korkudan HDP’ye oy verdim diyen varsa bize başvursun, gereğini yapalım. Seçmeni sandığa götürmeyecek operasyon yapmaya çalışıyorlar. Biz kendimize güveniyoruz.

 

YSK’nın verdiği kararı gördünüz. Buradan da mağduriyet çıkarmaya çalışıyorlar. AKP’ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur


Yazan - 24 Eylül 2015. Kategori MANŞET, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x