Tavuğunda Müstehceni Olur mu?

Sosyal medyada paylaş.

Hürriyet gazetesinin Pazar ekinde geçtiğimiz hafta “Tarhun ve Tarhanalı Tavuk” tarifi veren Civan Er, sayfaya koyduğu yemeğin fotoğrafı tartışma konusu oldu.

Er’in sayfaya “Kelebek şeklinde açarsanız daha iyi kızarır” diyerek koyduğu fotoğrafı müstehcen bulan bir okur, Okur Temsilci’ne şikayet mektubu yolladı. Okur Temsilcisi konuyu köşesine taşıyınca Hürriyet bunu birinci sayfasına taşıdı.

İşte Hürriyet Pazar’da yayımlanan ve ardından şikayet mektubuyla başlayan müstehcen tavuk olayını  Okur Temsilcisi Faruk Bildirici yazısında şöyle aktardı:

TAVUK FOTOĞRAFI DA MÜSTEHCEN OLURSA

BİR tavuk fotoğrafının, hatta pişirilip tabağa yerleştirilmiş bir tavuk fotoğrafının müstehcen(!) olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

Okurumuz Oya Argun Özel’in gönderdiği iletiyi görünce çok ama çok şaşırdım:
“Civan Er’in, Hürriyet Pazar’daki ‘Tarhun ve Tarhanalı Tavuk’ başlıklı yazısında kullanılan müstekreh (iğrenç) ve müstehcen resim nedeniyle tüm ilgilileri kınıyorum. Ölü bir havyanın gövdesinin böyle garip bir şekilde sergilenmesinin sağlıklı bir zihnin eseri olmadığını düşünüyorum. Hayatımda gördüğüm en zevksiz ve tiksindirici resimlerden birisi.”


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=20212

Yazan - Kas 29 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı