Okul sütü ihalesine; en düşük teklifi Aynes Gıda  verdi….


stienbirbebekler4

 

92 milyon 258 bin 448 adet,200 mililitre ambalajlı yağlı UHT  içme sütü,Güneydoğu ve İç Anadolu illerinde dağıtımı yapılacak.

 

Halim UTLU

 

Dimes-Pınar İş Ortaklığı,Panogro Tarım, Aynes Gıda,Oğuz Gıda ve Meysu Gıda olmak üzere, beş teklifin verildiği, Güneydoğu ve İç Anadolu illerinde dağıtımı yapılacak okul sütü temini ihalesi yapıldı ve en düşük teklifi Aynes Gıda verdi.

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında uygulanacak Okul Sütü Programı kapsamında, ikinci kısmı oluşturan Güneydoğu ve İç Anadolu illerinde dağıtımı yapılacak okul sütünün temini ihalesi,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok başkanlığındaki ihale komisyonu tarafından gerçekleştirildi.

 

İhaleye 5 firma,Meysu Gıda, Panogro Tarım,Aynes Gıda, Dimes-Pınar İş Ortaklığı ve  Oğuz Gıda teklif verdi.Teklif zarflarının açılması ve belgelerin kontrol edilmesinden sonra, firmaların teklifleri okundu.

 

42 milyon 438 bin 886 lira 08 kuruş ile en düşük teklifi verdi

 

Komisyon Başkanı Demirok, pazarlık usulü yapılan ihaleye, firmaların son tekliflerini vermeleri için toplantıya ara verdi.Aranın ardından Komisyonu Başkanı Demirok,Bakanlığın ikinci kısım illerde dağıtımı yapılacak 92 milyon 258 bin 448 adet, 200 mililitre ambalajlı yağlı UHT içme sütü için belirlediği yaklaşık maliyeti açıkladı. Demirok, kutu başına birim fiyatın 0.58,82, toplam maliyetin de 54 milyon 261 bin 965 lira 70 kuruş olarak belirlendiğini söyledi.

 

İhaleye katılan 5 firma tarafından verilen teklifler okundu.0,46 kuruş birim maliyet, 42 milyon 438 bin 886 lira 08 kuruş ile en düşük teklifi veren Aynes Gıda’nın olduğu görüldü.İhale sonucu onaylandıktan sonra, bu hafta  açıklanması bekleniyor.


Yazan - 5 Ocak 2015. Kategori MANŞET, GIDA, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x