Ortadoğu’nun En Büyük Hububat Merkezi Açılıyor


Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Hububat Ticaret Merkezi açılıyor.

 

3 ay sonra hizmete girecek olan Ortadoğu’nun en büyük Hububat Ticaret Merkezi’nde, 187 bin ton hububat modern ortamda muhafaza edilebilecek.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 3 ay sonra hizmete girecek olan Ortadoğu’nun en büyük Hububat Ticaret Merkezi’nde, 187 bin ton hububat modern ortamda muhafaza edilebilecek.

 

Kızıltepe Zahireciler Toplu İşyeri Ve Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Şerif Öter, ilçedeki buğday pazarının ihtiyaçlara cevap vermemesi üzerine 245 girişimci bir araya geldiklerini ve hububat ticaret merkezi yaptırmaya karar verdiklerini anlattı.

 

Temeli, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından atılan hububat merkezinin, dünyada eşi benzeri yok. Ortadoğu’nun en büyük hububat merkezi olma özeliğine sahip bu yapı, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak. Mehmet Şerif Öter, ticaret merkezinin 3 ay sonra açılışını yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.


Yazan - 4 Eylül 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x