“Rabbim ve milletim bizi affetsin”


57a1baac86857655f0c1606a

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Olağanüstü Din Şurası’nda konuştu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gündemli Olağanüstü Din Şurası’nda önemli açıklamalar yaptı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Olağanüstü Din Şurası’nın açılışında yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili olarak, “Hala inanmayanların olduğunu da biliyorum. Hala maalesef ‘bakıyor ama görmüyor’ olanların olduğunu da biliyorum. Bu noktadan sonra artık şüphe dönemi bitti, mücadele dönemi başladı.” ifadelerini kullandı.

 

“Devlet ve millet olarak bekamızı yakından ilgilendiren bu gelişmelerin odağında yer alan Fetullahçı Terör Örgütü’nün özelliği, kendisini bir dini yapı, bir cemaat, bir eğitim-öğretim hizmetinde bulunan kuruluş olarak gösteriyor olmasıydı.” diyen Erdoğan, “Esasen bu hain yapının 40 yıldır toplumumuz içinde kanserli bir hücre, bulaşıcı bir virüs gibi yaşayabilmesi ve sürekli büyümesi, işte bu dini değerleri öne çıkartan kimliği sayesinde mümkün olmuştur.” dedi.

 

Erdoğan, “Şayet, 17-25 Aralık sonrasında aldığımız önlemler olmasaydı, özellikle yargıda aldığımız önlemler olmasaydı bu darbe girişimi muhtemelen sadece Silahlı Kuvveler içindeki bir grup silahlı teröristin değil, polisiyle, yargısıyla, bürokrasinin diğer unsurlarının katılımıyla çok daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıkacaktı. Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu salondan ilan ediyorum. Şu saatten sonra Pensilvanya’daki şarlatanın, teröristbaşının hezeyanlarına kulak vermeye devam eden herkes, başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir.” dedi.

 

“Rabbim ve milletim bizi affetsin”

 

“Biz ikaz görevimizi yıllardır yerine getirdik.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet diye de bunu tanımladık, tarif ettik. Bundan sonra artık ‘tabanı ibadet’te bile çekinmeye başlıyorum.” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Hiç şüphesiz 15 Temmuz gecesi ne kadar kara başlamışsa sabahı da o derece aydınlık sonuçlanmıştır. Artık bir yandan ülkemize, milletimize yönelen bu hain saldırının müsebbiplerinden hesap sorma, bir yandan da muhasebe yapma zamanıdır.

 

Her şeye rağmen bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.”

 

“Bunlar bu milleti tanımamış”

 

Erdoğan, “Bir tane sözde profesör müsveddesi diyor ya, ‘çıkmaz millet sokağa, öyle zannedildiği gibi filan değil’ diyor ama onlar bu milleti tanımamış. Onlar bu milletin ruhuyla özdeş olmamış ama ben milletime inanmıştım, milletime inandığım için de milletimi meydanlara, hava limanlarına davet etmiştim.” şeklinde konuştu.

 

“Bundan sonra her anlamda mücadele dönemidir”

 

Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili olarak, bundan sonra her anlamda mücadele ve hesap sorma dönemi olduğunu kaydeden Erdoğan, “Bu yapının mayasında ikiyüzlülük olduğu için, ‘pişman olduklarını’ söyleyenler konusunda ciddi tereddütlerimiz var.” ifadelerini kullandı.


Yazan - 3 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x