Ramazan paketinde hile uyarısı…Bozuk Mallar mı Paketleniyor?


Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, bazı firma ve marketlerin ellerinde kalan bozuk ürünleri ramazan paketlerine koyduklarını tespit ettiklerini öne sürdü.

 

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, marketlerde ramazan ayı için hazırlanan gıda paketlerinde satılamayan, deforme olmuş, tarihi geçmiş veya gramajı düşük ürünlerin bulunabileceğini iddia etti.

 

Kaya, ramazan ayı için işverenlerin işçilerine, hayırseverlerin de yardıma muhtaç kişilere kumanya paketleri gönderdiğini belirterek, bazı firma ve marketlerin ellerinde kalan bozuk ürünleri gıda paketlerine koyduklarını tespit ettiklerini öne sürdü.

 

“İşverenler veya hayırsever alışveriş çeki vermeli”

 

Paketlerde kurtlanmış bakliyat, küflenmiş salça, gramajı düşük veya ismi duyulmayan ürünler ve tarihi geçmiş ürünler bulunabileceğine işaret eden Kaya, ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri yerine, alışveriş çeki verilmesinin daha uygun olabileceğini vurguladı.Dünya


Yazan - 15 Temmuz 2012. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x