Rusya, süt ürünleri ithalatına sınırlama getirebilir

Sosyal medyada paylaş.

 

 

 

 

 

Rusya’nın tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor, Türkiye’den süt ürünleri alımının sınırlandırılabileceğini bildirdi.

 

Sputnik’in haberine göre olası sınırlamaya gerekçe olarak Türk ürünlerinin Rusya standartlarına uygun olmaması gösterilen açıklamada, aynı uyarının Yeni Zelanda için de geçerli olduğu kaydedildi.

 

Rosselhoznadzor’a göre, Türkiye’de üretilen süt ürünlerindeki mikrobiyolojik göstergeler son zamanlarda olması gerekenden daha yüksek seviyelerde.

 

“Bu ülkelerin tarım ürünü denetim kurumlarının aldığı kontrol önlemlerinin yetersiz olduğu görülüyor” denilen açıklamada, ihlallerin devamı halinde Türkiye ve Yeni Zelanda’daki şirketlerden süt ürünleri alımının sınırlandırabileceği kaydedildi.

 

Öte yandan Rosselhoznadzor, 10 Temmuz’da yaptığı bir açıklama ile, et ve süt ürünleri ithalatına hazırlanan Türkiye’nin ülkelerindeki dana ve koyun eti üreticilerini denetlemeye başladığını, Moskova, Bryansk ve Orenburg bölgelerindeki çiftliklerde yürütülen söz konusu denetimlerin 14 Temmuz’a kadar süreceğini bildirmişti.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=118769

Yazan - Tem 13 2017. Kategori MANŞET, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı