Sıfır Atık Yönetmelik Taslağı görüşe açıldı.


 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan, sıfır atık yönetim sisteminin kurulması ve sıfır atık belgesi verilmesine ilişkin usul ve esasları kapsayan Sıfır Atık Yönetmelik Taslağı, görüşe açıldı.

 

Taslağa göre AVM’ler ile 100’den fazla çalışanı olan sanayi kuruluşları 2019’da uygulamaya geçecek. Taslak pek çok kuruluş için farklı gereksinimler ve uygulamalar içeriyor. Taslağı okumak için lütfen tıklayınız.

 

Sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasına ve sıfır atık belgesi verilmesine ilişkin usul ve esasları kapsayan “Sıfır Atık Yönetmelik Taslağı” Bakanlığımızca hazırlanmıştır. Taslak Yönetmeliğe sol menüde yer alan Mevzuat > Taslaklar başlığı altından ulaşılabilir. Söz konusu taslağa son görüş verilme tarihi 20 Kasım 2018’dir. Taslağa görüş vermek için taslak metin ile birlikte verilen görüş formatının kullanılması gerekmekte olup, görüşlerin say@csb.gov.tr adresine ve Resmi Yazı ile Bakanlığımıza sunulması gerekmektedir.

Taslak metne ve görüş formuna ulaşmak için tıklayınız.

http://webdosya.csb.gov.tr/db/cygm/icerikler/s-f-rat-kyontslk_20181022-20181023131043.pdf

Diğer Haberler:   Soda ve maden suyu arasındaki fark

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=129998

Yazan - Eki 26 2018. Kategori MANŞET, GIDA, ÇEVRE. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir