SÜ Veteriner Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı


Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Arslan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Dönmez, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Tekin, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Koçak, Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, Konya Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Prof. Dr. Aşkın Yaşar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“KENDİNİZE OLAN SAYGINIZDAN ASLA ÖDÜN VERMEYİNİZ”

Fakültenin kuruluşunun 36. yılında 31. mezuniyeti kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Arslan, mezunlara yıllardır devam ettirdikleri eğitim hayatlarının bir bölümünü daha tamamladıklarını, her birinin başarıdan başarıya koşarken kendilerine ve ülkeye sorumlu gençler olarak yetişmeleri gerektiğinin altını çizdi. Mezunlara tavsiyelerde bulunan Dekan Prof. Dr. Arslan sürekli sorgulamalarını ve fakülteyle olan ilgilerini yüceltmelerini belirterek, “Bundan sonraki yolunuzu, vicdanınızı, aklınızı, dürüstlüğünüz aydınlatsın. Kendinize olan saygınızdan asla ödün vermeyiniz” dedi. Dekan Arslan, bu şeref tablosunun ortaya çıkmasında en büyük mimarların aileler olduğunu, genç nesil yetiştirerek onları buraya kadar getirdiklerini ve genç hekimlerin de yaptığı çalışmalarla bundan sonra ailelerini onurlandıracaklarını söyleyerek sözlerine son verdi.

“HAYAL KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN”

Konya Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Prof. Dr. Aşkın Yaşar, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin uluslararası seviyesini kanıtladığını ve öğrencilerin en iyi şekilde yetişmelerine olanak sağladığını ifade etti. Bir firmanın yabancı dil bilen 12 veteriner hekimi işe alacağının bilgisini veren Prof. Dr. Yaşar “Gerçekçi olun ama asla hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Hayat sınavından başarıyla geçeceğinizden eminim. Milli değerlerinize, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi sahip çıkın” diye konuştu.

Dönem Birincisi Özgün İşcan, uzun ve zorlu öğrencilik sürecinde kendilerine emek veren tüm hocalarına, en çok da her türlü imkanı kendisine sunan ailesine teşekkür etti.
Program kapsamında sponsorlara plaket takdiminin ardından, dereceye giren öğrencilere hediye verildi. Mezunlar “Hekim Andını” okuduktan sonra, kep atma töreni gerçekleştirildi.

1


Yazan - 5 Mayıs 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x