“Süt Bayramı” hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.


11084299_10205196414581417_7605264554720355383_n

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, 8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacak “Süt Bayramı” hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Ödemiş ilçesinde, 8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Süt Bayramı” için bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdür Yardımcısı Selami Turan,Ödemiş İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş, İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ Süt Birliği Başkanları, kamu kurum ve kuruşlarının yetkilileri katıldı.

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en çok süt üreten ilinin İzmir olduğunu bildirdi. Badem, “Türkiye’nin en çok süt üreten ili İzmir ve İzmir’in en çok süt üretilen bölgesi ise Küçük Menderes Havzası’dır. Türkiye’de ilk kez organize edilen bu etkinliğin Ödemiş’te yapılması bizler için çok önemli. Üretici, tüketici ve sektör temsilcilerinin buluşacağı Süt Bayramı’nın hem eğitici hem de eğlenceli olmasına özen gösteriyoruz. Bölgemizde üretilen sütün tanıtılması aynı zamanda üreticimize büyük bir katkı sağlayacaktır. Çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Öte yandan ilçede yapılacak “Süt Bayramı” için ise hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 8-9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Ödemiş Fuar Alanı’nda yapılacak etkinlikte, canlı hayvanların sergileneceği bölümler, beslenme rasyonları, sağımhaneler, katılımcı firmaların satış ve tanıtımını yapacağı stantlar yer alacak. Süt Bayramı etkinliklerinde İzmir Veteriner Hekimler Odası tarafından yetiştiricilere yönelik bir eğitim verilecek ayrıca, kadınlar ve çocuklara yönelik eğlenceli aktiviteler ve paneller de gerçekleştirilecek.

 

İzmir Veteriner Hekimler Odası

Yönetim Kurulu


Yazan - 19 Mart 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x