Süt Sektörü, Ankara’da buluşuyor

Sosyal medyada paylaş.

10_24_2012ek2

 

 

Süt üretim ve tüketiminin tüm yönleriyle ele alınacağı “Süt Üretim ve Tüketiminde Değer Zinciri” Konferansı’nda, AB’de süt kotalarının 1 Nisan 2015 tarihinde kalkmasının ardından yaşanacak olası gelişmeler de masaya yatırılacak.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) ile Ulusal Süt Konseyi’nin (USK) düzenlediği “Süt Üretim ve Tüketiminde Değer Zinciri” Konferansı, yarın (20 Mayıs Salı) Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirilecek.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker ve USK Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı’nın açılış konuşmaları ile başlayacak konferansın ilk oturumu, GTHB Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil’in moderatörlüğünde, “Dünya ve AB’de Süt Sektörü ve Global Gelişmeler” başlığıyla gerçekleştirilecek. Oturumda, Uluslararası Sütçülük Federasyonu’ndan (International Dairy Federation – IDF) Béranger Guyonnet “Süt ve Süt Ürünleri Ticaretinde Tehditler ve Fırsatlar”, Avrupa Komisyonu Tarım ve Kırsal Gelişim Genel Direktörlüğü’nden Carlos Martin Ovilo “Kotaların Kaldırılmasından Sonraki AB Süt Politikaları”, Erhard Richarts da, “Kotaların Kalkmasından Sonra AB Sütçülük Zincirinin Gelişimi ve Dünya Pazarındaki Rolü” sunumlarıyla, AB’de kotaların kalkmasının dünya süt piyasasına olası sonuçlarını değerlendirecekler.

 

GTHB Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’un moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Süt Lojistiği, Ambalaj, Pazarlama ve İhracatında Fırsatlar” başlıklı oturumda ise Yaşar Dondurma/Mado Genel Müdürü Atila Kanbur “Süt’e Değer Katmak”, Yaşar Holding Dış Ticaret Başkan Yardımcısı Cüneyt Başbakkal “Süt Ürünlerinin Dış Ticaretinde Fırsatlar ve Mücadele Alanları”, Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Uygar Uşar “Çiğ Süt Lojistiğinde Tehditler ve Fırsatlar”, Şok Marketler Genel Müdürü Mustafa Altındağ da “Süt ve Süt Ürünleri Tüketim Trendleri” başlıklı sunumlarını yapacaklar.

 

“Çiftlikten Sofraya Süt ve Sağlık” oturumu, GTHB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Ersin İstanbulluoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Oturumun konuşmacıları; “Süt Sığırcılığında Yemleme Yönetimi” sunumuyla Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Armağan Hayırlı, “Süt İşlemenin Besin Değerlerine Etkisi” sunumuyla Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Harun Uysal,  “Süt ve Enfeksiyon Hastalıkları” sunumuyla Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serhat Ünal ve “Okul Sütü Programlarının Sağlıklı Beslenmeye Katkısı” başlıklı sunumuyla Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tanju Besler olacak.

 

Konferansın son oturumu GTHB Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan moderatörlüğünde “Üretici Açısından Süt Sektörü” başlığıyla düzenlenecek. Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Velioğlu “Damızlık Süt Sığırcılığında Islah Programları”, Feyz Hayvancılık Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Solakoğlu “Damızlık Süt Sığırcılığı İşletmelerinde Sürü Yönetimi”, Yonca Hayvancılık Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Akdağ “Süt Sığırcılığında Kümelenme Modeli”, İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer de, “Koyun-Keçi Süt Üretimi” başlıklı sunumlarıyla katılımcılara hitap edecekler.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=59670

Yazan - May 20 2014. Kategori SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı