“Tavukta Hormon Yok Gönül Rahatlığı İle Tüketin”

Sosyal medyada paylaş.

BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Koca

 

 ÇİFTLİK-ÖZEL

 

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sait Koca, “Reyting  uğruna hormon kullanıldığı yönünde açıklamalara sektör olarak çok üzülüyoruz.  Kanatlı eti üretiminde hiçbir şekilde hormon kullanılmıyor, gönül rahatlığıyla tavuk tüketebilirsiniz” dedi.

 

 

BU TÜR AÇIKLAMALAR YAPANLAR VATAN HAİNİ

 

 

 

17291Koca, üretim ve fiyat gibi sorunlar nedeniyle toplumun protein açığını kapatmada kırmızı etin yeterinde değerlendirilemediğine dikkati çekerek, Türkiye’de domuz eti eksikliğinden doğan açığı kapatmaya kanatlı sektörünün talip olduğunu kaydetti.Dr.Sait Koca, sektördeki firmaların modern üretim tesislerine sahip olduğunu, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve standartları yakaladıklarını vurguladı.Kanatlı sektörüyle ilgili hiçbir şey bilmeyen bazı kişilerin “tavuğun günde 2-3 defa yumurtladığı, GDO’lu üretim yapıldığı ve hormon kullanıldığı” yönünde açıklamalarını üzülerek izlediğine işaret eden Koca, “Tamamen reyting uğruna bu tür açıklamalar yapan kişileri vatan hainliği ile bir tutuyorum” diye konuştu.

 

 

BİLİMSEL VERİLERİ YOK SAYIYORLAR

 

 

 

Dr.Sait Koca, hormonun kanatlı sektöründe kullanılmasının her şeyden önce ekonomik olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:”Belki hakaret gibi kabul edeceksiniz ama tavuk üretiminde hormon kullanıldığını söyleyenler soytarılıktan başka bir şey yapmıyor. 21 günde çıkan bir civcivi hızlı yetiştireceğim diye 17 güne indiremezsiniz. Bu doğanın kuralıdır, civciv 21 günde çıkar. Her ortamda ve her fırsatta söylüyorum (dünyada hormon kullanımı yoktur) diye. Bunun gerekçesi de çok basit. Siz 5 kuruşluk verim artışı için 10 kuruşluk hormon kullanır mısınız? Hormon kanatlı üretimi için ekonomik değildir ve tavukçulukta kullanılmaz. Ekonomik olsaydı birileri kullanırdı ve onu tartışırdık. Türkiye’de üretimin neredeyse tamamına yakını güvenilir olan tek sektör kanatlı sektörüdür. Kanatlı eti üretiminde hiçbir şekilde hormon kullanılmıyor, gönül rahatlığıyla tavuk tüketebilirsiniz.”

Lütfen tıklayın…

 http://www.youtube.com/watch?v=_jOpS_Z5pq0


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=59900

Yazan - May 24 2014. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı