Tezgah oyunu

Sosyal medyada paylaş.

1186692-7beee91b9cb90fd7Sebze-meyvede fahiş fiyatları ‘soğuk havaya’ bağlayanların artık bahanesi kalmadı Havalar ısındı ama fiyatlar düşmedi. Tarladan sofraya % 300 artan ürünler el yakıyor
Sebze meyve fiyatları bu yıl vatandaşın cebini sürekli yaktı.
Mevsim ürünlerinde bile olması gerekenin 2-3 katı fiyatla satılan sebze meyvedeki aşırı pahalı fiyatlar, vatandaşın tepkisine yol açıyor.
Bugüne kadar fiyatlardaki yüksekliği ‘soğuk hava’ ya da ‘sera ürünü’ veya ‘ihracat artışı’ gibi bahanelerle açıklamaya çalışan komisyoncular ve perakendeciler için ise artık bahane de kalmadı. Havalar ısındı, tarla ürünleri çıkmaya başladı.
Ama çilekten bibere, domatesten salatalığa kadar, birçok mevsim ürünü bile kış fiyatlarıyla satılmaya devam ediyor. Üstelik tarla ile hal ve hal ile perakende arasında aşırı derecede fiyat farkları yaşanıyor. Ürünler, halden market, ya da pazarlara gelene kadar, yüzde 50-80 arası zamlanıyor.
Takvim

Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=40595

Yazan - Nis 29 2013. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |