‘Topraktan Tabağa’ Projesi İzmir’de Başlıyor

Sosyal medyada paylaş.

26. dönem TBMM İdari Amiri ve milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ilk olarak Mardin’de hayata geçirdiği ‘Topraktan Tabağa’ adlı projesini, İzmir’e de uyarladı. İzmir Ticaret Borsası’nın katkılarıyla gerçekleşecek ve kadınların çalışma hayatında aktif şekilde yer almasını hedefleyen projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

İzmir Ticaret Borsası’nda gerçekleşen toplantıya; Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, AK Parti Mardin Milletvekili ve İzmir 1’inci Bölge milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Borsa olarak tarım alanında yaptıkları çalışmalara değinerek, Bölünmez’in projesine destek vereceklerini söyledi. Kestelli ayrıca, projenin bölgede yaşayan kadınların yanı sıra Suriyeli mülteci kadın çiftçilerin de toplumsal entegrasyonu ve istihdamına olumlu katkıda bulunmayı amaçladığını kaydetti

Toplantıda projeyi anlatan AK Parti Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, projeye başlarken en değerli hazinelerinin toprağı doğru işlemeyi, uygun tohum ile buluşturup doğanın sunduğu nimetleri en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Topraktan gelen berekete girişimci kadınları ortak etmek ve kadın istihdamını artırmak için yola çıktıklarını kaydeden Çankırı, “İzmirlilerin vekili olarak elbette her alanda hizmet etmek için çalışıyoruz. Ancak bir anne, bir kadın siyasetçi, bir iş kadını olmam sebebiyle toplumun yapı taşı, geleceğimizin mimarı, yoktan var eden kadınlarımız doğal olarak önceliğim oluyor” dedi.

Projenin İzmir’de girişimci kadınların lehine olacak şekilde uygulamaya koymayı planladıklarını aktaran Çankırı, öncelikleri arasında kadın istihdamını artırmak, üreten kadınların ürettiklerini katma değere dönüştürecek fırsatlar sunmak olduğunu belirterek “Ege’nin incisi İzmir’de başlatacağımız bu proje için şimdiden heyecanlanıyorum” dedi.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=128084

Yazan - Haz 9 2018. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı