“Türk Tarımı Kalkındırılmadan Türkiye Kalkınamaz”


 

 

 

 

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi 58. dönem ve Su Ürünleri Fakültesi 31. dönem mezuniyet törenleri coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

 

Her iki törene de katılan İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal, mezun olan ve mesleğe katılan öğrencilere aramıza hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, Bakanlık olarak ziraat mühendislerinin istihdamına verilen öneme değindi.

 

Tüm mezunları kısa sürede meslek hayatında görmek arzusunda olduğunu söyleyen Güldal; “benim sizlere en önemli tavsiyem üniversitede aldığınız o çok önemli bilgilerin hakkını vermeniz ve sahada tarım sektöründeki ihtiyaca binaen mesleklerinizi geliştirmenizdir” dedi. Bakanlıkla da irtibatlarını koparmadan bu yolda ilerlemelerinin meslek hayatları açısından önemli olduğunu belirten Güldal; “Ziraat mühendisi unvanı elbette çok güzel bir unvan. Ama önce bu mesleği sevmelisiniz. Çalıştığınız yerde hangi konumda olursanız olun işinizin hakkını vermeniz lazım. Bu sektörde sizlere her zaman ihtiyaç var. Sizler bu noktada bir konuda uzmanlığınızı geliştirmeli ve en az bir konuyu çok iyi bilmelisiniz. İster bakanlık çatısı altında ister özel sektörde çalışın, ama nerede olursanız olun işinizi layıkıyla yapın. Unutmayın; Türk tarımı kalkındırılmadan Türkiye kalkınamaz” dedi.

 

Konuşmaların ardından mezuniyet belgelerinin dağıtıldığı törende tüm mezunlar kep attı ve hayatlarının bu çok önemli gününü aileleriyle birlikte coşku ve sevinçle kutladılar.


Yazan - 11 Temmuz 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x