Türkiye Canlı Hayvan Taşıma Aracı İle Tanıştı

Sosyal medyada paylaş.

10421950_833842503310916_1631075210_o

 

Ülkemizin ilk canlı hayvan taşıma aracı destek bekliyor.

 

Bu konu ile ilgili açıklama yapan  OKT Trailer Satış ve Pazarlama müdürü Murat Bakırcı”Yerli bir üretici olarak,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan,yurtdışından ikinci el araç ithalatlarının durdurulmasını ve Resmi Gazete’de yayınlanmış olan  tekrar ertelenmemesini talep ediyoruz”dedi.

 

2011 yılının Aralık ayında “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması”başlıklı yönetmelik gereğince OKT Trailer olarak bu aracı ürettiklerin dile getiren Pazarlama Müdürü Murat Bakırcı “Bu tip araçlar 2013 Aralık ayından itibarenzorunlu olacaktı.Ancak Bakanlık bu işlemi erteledi.Bizim önemli ölçüde Ar-Ge çalışması ile geliştirdiğimiz aracımız hazır.Bakanlık artık bu mevzuatı ertelememeli.”dedi.

 

Türkiye’nin ilk yerli Canlı Hayvan aracı’nı 22-25 Mayıs tarihleri arasında İzmir’de tertiplenen Anadolu Expo Canlı Hayvan Fuarı’nda görücüye çıkardıklarını söyleyen Bakırcı “ Kurulduğu günden bu yana ve dünya ülkelerine ürünlerini sunan OKT trailer,Canlı Hayvan Taşıma Aracı ile sektöründe ,hayvan taşımacılığında 7 yıldızlı otel konforu sunarak devrim niteliğinde bir üretimdir” diye konuştu.

 

Hayvanların nakilleri sırasında Refahı ve Korunması başlıklı yönetmeliğin tüm gereklerini yerine getiren aracın özellikleri hakkında “Canlı hayvanlar sıradan  taşıma araçları ile nakli hem yüksek ücret ödenmesine hem de hayvanların sağlığının tehlikeye atılmasına neden oluyor.Uygun oymayan koşullar hayvanların ölümlerine neden oluyor.Yolda ayrıca büyük fire verilmesinin nedeni”dedi.

 


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=60072

Yazan - May 26 2014. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı