TVHB Merkez Konseyi Oda Başkanları Toplantısı | 27-29 Kasım 2015,Denizli


12004974_1120410654654098_2492819912671984275_n

 

 

 

 

Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak, sorunlarımıza çözüm aramak, çalışmalarımızı planlamak ve ülke genelinde uygulama birlikteliği sağlamak amacı ile görüşmeler yapmak ve ortak kararlar almak üzere, Oda Başkanları ve Merkez Konseyinin katılımları ile yılın belli dönemlerinde toplantılar yapmaktayız.

Bu yıl toplantıların değişik illerde yapılması yönünde aldığımız karar doğrultusunda, ilk toplantımızı Trabzon’da yaptık. İkinci toplantının da Denizli’de yapılması yönünde karar aldık. Denizli Veteriner Hekimleri Odasının yaptığı çalışmalar sonunda toplantının 27-29 Kasım 2015 tarihleri arasında.”Richmond Pamukkale Termal” otelde yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Bildiğiniz gibi, yasal düzenlemelerdeki eksikler ve mahkeme kararları ile iptal edilen yasa hükümleri nedeniyle, uygulamalarda önemli sıkıntılarla karşılaşılmaktadır. Bu güne kadar birçok toplantıda gündeme getirilmesine rağmen somut bir adım atılamamıştır. Bu nedenle, bu toplantımızı, yasal düzenlemelerimizde yapmayı düşündüğümüz değişiklikler ile kamuoyunda sıkça gündeme getirilen, “Veteriner Hekimlikte Nöbet Sistemi” ve “Veteriner Hekimlik Mesleğinin Hatalı- Kötü Uygulanmasından Doğan Sorumluluk Yönetmeliği” düzenlenmesine ayırdık.

Büyük Kongrenin yasal düzenleme yetkisi, en fazla yönetmelikle sınırlıdır. Bu toplantıda, yapacağımız yönetmelik değişikliklerini belirleyerek, gerekirse “Olağanüstü Kongre” yaparak bu değişiklikleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Toplantı gündemini de bu yönde oluşturduk.

 

İki günlük toplantı süresi içerisinde, yapılacak değişikliklerin amacına uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için toplantıya bu konularda hazırlıklı olarak gelinmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Bu toplantılarda her odanın kararlara katılımı ve katkısı önemlidir. Bunun için, tüm oda başkanlarımız zorunlu mazeretleri dışında bu toplantılara katılım sağlamalıdır. Zorunluluk halinde ise odayı temsilen bir yönetim kurulu üyesinin katılımının sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.

 

Talat GÖZET

Türk Veteriner Hekimleri Birliği

TVHB Merkez Konseyi Başkanı

 

 


Yazan - 2 Kasım 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x