Ülkemizi Rezil Eden Bu Görüntülere Dur Demek Gerekmez mi?


Çocuklar korkudan gözlerini kapattı!

 

BURSA’da pazar alanlarında kurbanlıklar yine çocukların gözleri önünde kesildi.

 

Alileri tarafından kesim alanına getirilen çocuklardan bazıları, korkudan gözlerini kapattı. Kesilen küçükbaş hayvanları ise kadınlar yüzdükten sonra parçaladı.

 

Büyükbaş hayvanların kesimi sırasında iş makineleri kullanıldı.

(DHA)


Yazan - 25 Ekim 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
ARZ
ARZ
8 yıl önce

Zevk için öldürmeye “avcılık” deyip binbir çeşit malzeme üretip egolarını tatmin edenlere dur demek gerekmez mi? Fokların kafalarına vura vura öldürüp kuzey kıtasını kana bulayanlara dur demek gerekmez mi? Bugün en gelişmiş ve uygar ülkelerden sayılan ABD ve Kanada gibi ülkeler başta olmak üzere 6-7 yaşındaki çocuklarını geyik, domuz, karaca, hindi avına götürüp tüfekle, bıçakla, okla vurmasını, öldürmesini öğretenlere dur demek gerekmez mi? Boğa güreşlerinde binlerce boğayı katledenlere dur demek gerekmez mi? Uzakdoğu mutfağına gidip suşi yiyenler, Fransız mutfağının istakozlarını lüpletenler onlar diri diri sıcak suda haşlanıyor acılar içerisinde öüyor buna bir dur demek gerekmez mi? Pek mutluluk veren Hibrit… Read more »

İslam
İslam
8 yıl önce

Önerisi ne (DHA)’nın? 1- kesim alanın kaldırılması? 2- Aileleri tarafından çocukların alana getirilmemesi.? 3- Kurban Bayramının yasaklanması? 4- Büyükbaş hayvanların kesimi sırasında iş makinelerinin kullanılmaması? 5- Kesilen küçükbaş hayvanların kesildikten sonra derisinin yüzüldükten sonra kadınlar tarafından parçalanmaması? Yahu nedir bu haberin ana fikri? 29 Ekim/10 kasım/23 nisan yasaklandı sıra dini bayramlarda mı? Burası neresi? Alooo yanlış yere mi geldik hangi memleket? Kardeşim kurban kesmek yasak mı? (DHA)? ne yapmaya çalışıyorsunuz? Hanbeli, Şafi, Maliki’de müekket bir sünnettir kurban kesmek. Gücü yeten kimsenin onu terketmesi mekruhtur. Hanefi’de “vaciptir. Kurban kesmenin vacip oluşuna dair Hanefilerin delili Peygamberin (a.s.m) şu buyruğudur: “Kim genişlik ve… Read more »

2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x