Ülkemizin Değerli Çobanları…


coban-cesmesi-siir-incelemesi

 

 

Ülkemizin Değerli Çobanları…

 

 

Vet.Hek.Mustafa ÇETİNKAYA

 

 

Bir veteriner hekim olarak koyunların ve onları güden değerli ÇOBANLARININ en yetkili ağızlar tarafından politik malzeme olarak gündeme taşınmasını doğru bulmuyorum. Koyunlara haksızlık yapıldığını hele hele samimi dürüst ekmeğini GÜTMEKTEN kazanan çobanların siyasi algı operasyonlarına malzeme yapılmasının üzüntüsü içindeyim.

 

 

Yorgun Çobanın kendisini ve azığını taşıyan EŞŞEĞİ ile sürünün güvenliğinden sorumlu ÇOBAN KÖPEĞİNİN internette siyasi fiğür olarak tanımlanması pek çok hayvanseverin tepkisine neden olmaktadır.

 

 

Halkımız tarafından Kangal, Karabaş olarak bilinen bu köpekler sadık ne sürüye nede çobana asla ihanet etmeyen asil hayvanlardır. İhanet içinde olanların simgesel göstergesi olarak aşağılananlar için kullanılanılması , sürüsünün bekası için çekinmeden canını ortaya koyan davar köpeklerine yapılan en büyük hakarettir.

 

 

Bu duygularımın ışığında bağlı olduğum Ankara veteriner hekimler odasını ve üyesi olduğum Türk Veteriner Hekimleri Derneğini tepki vermeye davet ediyorum.


Yazan - 17 Kasım 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, Vet.Hek. Mustafa ÇETİNKAYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x