‘Yapılandırmada 32 milyar 150 milyon rakama ulaştık’


 

20161123_2_20283399_16285618_web

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, “SGK prim borcu yapılandırmasında bugüne kadar 32 milyar 150 milyon gibi bir rakama ulaştık.” dedi.

 

BATMAN (AA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Petrolleri Kristal Park Tesisleri’nde düzenlenen değerlendirme toplantısında, Siirt’in Şirvan ilçesinde meydana gelen maden faciasında şimdiye kadar 7 çalışanın vefat ettiğini, 9 çalışanın toprak altında olduğunu belirtti.

 

Enkaz altındaki işçilere ulaşma çalışmalarını, zor koşullarda da olsa bir an önce tamamlamayı arzu ettiklerini ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

 

“Hava koşulları müsaade ediyor, bugün yarın çalışmalarda olumlu neticeler alırız diye temenni ediyoruz. Oluşan heyelan sonrası kazada gerek Valiliğimiz gerek acil kurtarma ekipleri ilk andan itibaren, AFAD’ın UMKE’nin, Kızılay’ın ve devletin tüm dinamiklerinin bölgede olduğu çalışmalar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Bu tür hadiselerde gönlümüz istiyoruz ki hiç kazalar olmasın. Ama bize düşen de bir taraftan da kaza sonuçlarını bir an önce normalleştirmek diğer taraftan da hatası, ihmali, kusuru olan kim varsa bu anlamda da gerekli tespitleri yapmak. Gerek teftiş kurullarımız gerekse uzmanlar çalışmalarını devam ettiriyorlar.”

 

-Yapılandırmada son gün 25 Kasım

 

 

Bakan Müezzinoğlu, SGK prim borcu yapılandırmasına ilişkin soru üzerine 25 Kasımda müracaatların sona ereceğini hatırlattı.

 

“Bugüne kadar 32 milyar 150 milyon gibi bir rakama ulaştık. Son iki günde de 35 milyarın üzerindeki bir rakama da borçlu mükelleflerimiz müracaatlarını yapar da bu büyük imkandan istifade ederlerse inanıyorum ki SGK olarak biz arzu ettiğimiz tahsilatı yakalamış olacağız.” ifadelerini kullanan Müezzinoğlu, borçluların planlayarak ve bu avantajdan istifade ederek, borç yükünden kurtulacağını bildirdi.

 

Son 2 günü de tüm borçlu ve mükelleflerin iyi değerlendirmeleri temennisinde bulunan Bakan Müezzinoğlu, gerek maliyenin gerekse SGK’nın alacakları konusunda vatandaşın yükünü azaltacak, faiz yükünden ve diğer yüklerden kurtaracak bu yapılandırmanın mükelleflere hayırlı olmasını diledi.


Yazan - 23 Kasım 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x