Yerel gazeteciler Ege’de buluşacak


 

unnamed

 

Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğü’nden “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı” başlıyor.

 

 

Berfin Kaymak

 

İZMİR(Ege Ajans)-Basın ve iletişim sektörlerinde sosyal medya iletişimini bilen, kaliteli ve üretici sosyal medya uzmanı yetiştirmek amacıyla Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğünce, 2014 yılında ilki gerçekleştirilen Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika  Programının ikincisi Aralık ayının ikinci haftası hayata geçirilecek.

 

 

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü İnternet Gazeteciliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Çelik tarafından yerel basın mensuplarına yönelik, sosyal medya  üzerinden iletişime geçmeyi hedefleyen programın 5 hafta sürmesi planlanıyor.

 

 

25 kişi ile sınırlı olan programa, temel düzeyde bilgisayar ve internet kullanımı bilgisine sahip yerel medya kuruluşlarında görev yapan basın mensupları müracaat edebilecekler. Programa katılacak basın mensupları, Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğü tarafından başvuruların değerlendirilmesiyle alınacak. Devam zorunluluğu bulunan program Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gerçekleşecek.

 

 

Programın ilk eğitim haftasında, “Sosyal Medya Alanında Kullanılan Temel Kavramlar, Sosyal Medya ile Geleneksel Medya Arasındaki Farklar ve Sosyal Medya Platformları” konuları işlenecek.

 

 

“Sosyal Medyada Dil ve Etik, Kaliteli İçerik Üretimi” ile devam edecek olan programda, “Sosyal Medyada Online İtibar ve Kriz Yönetimi, Reklam ve Pazarlama Yönetimi, Sosyal Medya Optimizasyonu ve Sosyal Medyada Takipçi Arttırma Yöntemleri” konularıyla devam edecek.

 

 

Sertifika Programı “Sosyal Medya Analizi ve Sosyal Medya Ölçümleme” eğitimiyle de son bulacak. (BK-OK)


Yazan - 25 Kasım 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x