Yıldırım: Yem ve mazota büyük destek geliyor

Sosyal medyada paylaş.

2018’de yeni bir uygulamaya geçileceğini açıklayan Başbakan Yıldırım, mazot ve yeme büyük destek vereceklerini açıkladı.
Yıldırım: Yem ve mazota büyük destek geliyor

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Kırşehir İl Kongresi’nde konuştu.

Başbakan Yıldırım, “Şimdi 2018’de yeni bir uygulamaya geçiyoruz. Tarımda iki önemli kaleme büyük destek vereceğiz. Bunun biri mazot diğeri de yem. Yem ve mazota çok büyük destek vereceğiz” diye konuştu.

“15 yıl içinde ihracatta en iyi ikinci seviyeyi bu yıl yakaladık” ifadelerini kullanan Yıldırım, “157 milyar dolar ihracatı aşarak bir rekora imza attık. 2018’de 170 milyar dolar hedef koyduk, inşallah o hedefi de tutturacağız” dedi.

“Kardeş İran halkı oyunlara karşı uyanık olmalı”

Yıldırım, “Maalesef coğrafyamıza göz dikmiş art niyetli olanlar var. Bunların farkındayız. Kardeş İran halkının bu oyunlara karşı uyanık olmasını özellikle istiyoruz. Bizim için İran’ın istikrarı, huzuru önemlidir. İran’ın huzurunu bozmak için dışarıdan müdahale edilmesini asla hoş görmeyiz, tasvip etmeyiz. O yüzden bir an önce komşumuzun istikrarına ve huzuruna dönmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=124768

Yazan - Oca 7 2018. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı