Yüksek Askeri Şûra toplantısı sona erdi


1273080_c97b6e76be2c1edc0e6e2a3dfcc3effe

 

Tarihin en kritik Yüksek Askeri Şûra toplantısı sona erdi

 

Darbe girişimin ardından YAŞ toplantısı 5 saat sürdü

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gözlerin çevrildiği Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ilk kez Çankaya Köşkü’nde toplandı. Kritik toplantı 5 saat sürdü.

 

Şura üyeleri, toplantı öncesi Başbakan Yıldırım başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. Yıldırım, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından Şura üyeleriyle birlikte Anıtkabir merdivenlerinde fotoğraf çekildi.

 

1273080_94208678578bfcdb8edb3128c9929851

 

Başbakan Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

 

Kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’ni daima yüceltip istiklal ruhuna sadık kalarak ülkemizi istikbale emniyet ve güven içinde taşıma azmindeyiz. TSK da demokrasi ve milli iradeye bağlı olarak hizmet etmeye devam edecek. 15 Temmuz gecesi Türkiye, 2. kurtuluş mücadesinden zaferle çıkmıştır. Milletimiz iradesini hiçbir vesayet odağına teslim etmeyeceğini göstermiş, ülkesine ve demokrasine sahip çıkmıştır. Milyonlarca insanımız şahadete koşarken istiklal ruhunu koruduğunu bütün dünyaya ilan etmiştir. Devletimize, milletimize kast eden bütün terör örgütlerini bertaraf edeceğimiz muhakkaktır. 2016 YAŞ çalışmalarının ülkemize, milletimize ve TSK’ya hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Huzurunuzda bir kez daha ifade etmek isterim ki bu millet kıyamete kadar dimdik ayakta kalacaktır. Bu bayrak kanımızın son damlasına kadar göklerde dalgalanacak. Bu ezanlar, selalar semalarımızda sonsuza kadar yankılanacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun.

yuksek-askeri-sura-2016-uyelerijpgQBJ3bhTB


Yazan - 28 Temmuz 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x