Yüksek Seçim Kurulu’ndan yazlıkçılara uyarı


secim-baraji-icin-surpriz-hazirlik-4410

 

 

 YSK’dan yazlıkçılara uyarı

 

 

YSK Başkanı Güven, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘ikinci adreste’ oy kullanmanın mümkün olmadığını bildirdi

 

 

ANKARA – Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, seçimin yaz ayına denk gelmesi nedeniyle yazlıkçıları uyararak, “İkinci adreste, yazlıkta, otelde oy kullanmak mümkün değil. Vatandaşlar, seçmen kütükleri değişinceye kadar ikametgah adreslerini tatil yaptıkları yere aktarırlarsa veya yaşamaya başlarlarsa ancak orada oy kullanabilirler” dedi.

 

Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin çalışmaları aktaran Güven, ilk kez halkın doğrudan katılımıyla cumhurbaşkanı seçimi yapılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Bu seçimde ilk kez yurt dışındaki Türk vatandaşlarının ayağına da sandık götüreceklerini belirten Güven, seçimin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

 

Seçimin yapılacağı saatlerin 298 sayılı Yasa’da düzenlendiğini ve 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacağını öngördüğünü anlatan Güven, Yasa’nın YSK’ya mevsim şartları, ulaşım gibi durumları gözeterek seçim saatlerini düzenleme imkanı verdiğini belirtti. Bugün itibariyle değişikliğe ilişkin karar almadıklarını ifade eden Güven, değişiklik düşünülmesi durumunda seçimden 1 hafta önce ilan edileceğini bildirdi.

 


Yazan - 23 Haziran 2014. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı