Yumurta akının hiç duymadığınız faydaları


Yumurta akının hiç duymadığınız faydaları

 

Yumurta tüketmek sağlıklı beslenmek adına önemli besinler arasında yer alıyor. Peki, yumurta akının sağlığınıza mucizevi faydalar sağladığını biliyor muydunuz? İşte yumurta akının daha önce hiç duymadığınız faydaları

 

Tam bir yumurtanın yarısının sahip olduğu 6 gram proteinin yarısından fazlası yumurtanın beyazından gelmektedir.

 

Yumurta akı albumin olarak bilinmektedir. Yumurta beyazında yer alan albumin miktarı, Protein kaynağı olması bakımından vücuttaki virüslerle savaşmaya yardımcı olur.

 

Gençlik iksiri

 

Yumurta akı, yüksek protein içeriği sayesinde gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur, ciltteki kırışık-lıkların giderilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda yağlı cilt sorununa karşı bulunmaz bir nimettir.

 

Kanserden koruyucu

 

İçerisinde b vitamini ve proteinden fazlaca bulundurmasından dolayı vücudun bağışıklık sistemini desteklemesi açısından önemli bir yere sahiptir.

 

Aynı zamanda içerisinde bolca selenyum barındırmasın dolayı da çeşitli kanser türlerinin de vücuttan uzak durmasına yardımcı olur.

Kaynak:Pembenar

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=122073

Yazan - Eki 18 2017. Kategori HAYVANCILIK, KÜMES HAYVANCILIĞI, MANŞET, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |