Yumurtalar’ sanat eserlerine dönüştürüldü

Sosyal medyada paylaş.

591877

 

Oyma yumurta eserleri sergisi, “Yumurtadan sanata” adıyla EXPO 2016 Antalya sergi alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve özel sektör temsilcileri tarafından sağlanan destekle hayat bulan “Yumurtadan sanata” adlı sergi, sanatseverlerle buluştu.

yumurta1

Küratörlüğünü gazeteci-yazar Murat Akarçay’ın üstlendiği sergide, içi boşaltılmış, özel matkap ve hassas delici aletler kullanılarak sanat eserleri haline getirilmiş yumurtalar yer aldı.

 

 

Sanatçı Yusuf Eygören, yumurtalara İslam hat sanatında “güzel çizgi” anlamına gelen “Hüsn-ü hat” ile farklı şekiller verdiğini belirtti.

 

“Sanatın en kırılgan hali” olarak nitelendirdiği eserlerini yazı ve oymayla şekillendiren Eygören, “Yaptığım eserler, ince işçilik gerektiren hassas sanatlardan biri. Sergide 9 eserim var. Yumurtalar genelde kılavuz, çift sarı ve jumbo tipi.” ifadesini kullandı.

 

 

 

Sergi, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi fuaye alanında 9 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

 


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=94846

Yazan - Haz 30 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı