Yunanistan’da bankaların yanı sıra borsa da Pazartesi günü kapalı kalacak.


Yunanistan‘da bankalar ve borsa kapalı kalacak

 

 

0,,18545567_303,00

 

 

 

 

Başbakan Tsipras halkın birikimlerinin güvence altında olduğunu belirtti.

 

 

 

Alacaklıları ile sürdürdüğü görüşmelerden bir sonuç alamayan Yunanistan’da haftanın ilk iş gününün bir ‘Kara Pazartesi’ye dönüşmemesi için önlemler alınmaya çalışılıyor. Başbakan Aleksis Tsipras Pazartesi günü bankaların kapalı kalacağını ve Yunanistan Merkez Bankası’nın banka sisteminin çökmemesi için sermaye trafiğini kontrol edeceğini duyurdu. Tsipras ayrıca, halkın bankalardaki birikimlerinin, maaşların ve emekli maaşlarının güvence altında olduğunu belirterek vatandaşlarını sakin olmaya davet etti.

 

 

 

Yunanistan Maliye Bakanı Yannis Varoufakis de ülkesinin merkez bankası başkanı ve istikrar konseyi üyeleri ile bir kriz toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıdan bankalarla birlikte Yunanistan borsasının da kapalı kalması yönünde bir karar çıktığı bildiriliyor.

 

 

 

Euro bölgesi ülkeleri Yunanistan’a sağlanan ve Salı günü sona erecek olan yardım paketinin uzatılmayacağını açıklamıştı.

 

 

© Deutsche Welle Türkçe

AFP/Reuters, ET/HT


Yazan - 29 Haziran 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x