“ROSS BREEDERS ANADOLU” SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR


“ROSS BREEDERS ANADOLU”

SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

 Türk Tavukçuluk Sektörü’nün et yönlü damızlık ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Ross Breeders Anadolu (RBA) üretici ve teknik yetkilileri bilgilendirme seminerlerine devam ediyor.

Türkiye yatırımlarına 2001 mayıs ayında açılan Kalecik kuluçkahanesiyle başlayan ve 2003 yılında devreye giren Haymana kuluçkahanesiyle genişleyen Ross Breeders Anadolu, 2005 yılında kurulan Ross Ankara Ana Damızlık işletmeleri ile büyük oranda yerli civciv üretimini gerçekleştiriyor.

 Ayrıca 2003 yılından beri hizmet veren Kanatlı Teşhis Analiz laboratuvarında uluslararası kabul edilmiş stardartlara uygun bakteriyolojik ve serolojik analizler de yapılmaktadır.

9-11 Haziran tarihleri arasında “İstanbul VIV Türkiye 2011 Tavukçuluk ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı” İstanbul Fuar Merkezi-Yeşilköy’de dünyaya kapılarını açtı.Bu fuar etkinlikleri kapsamında Rosss Breeders Anadolu’da üretici ve teknik yetkilileri bilgilendirmek amacı ile bir seminer Verdi.

 Verilen Seminerin iki ana konusu vardı.Bunlardan biri “İngiltere Ulusal Salmonella Kontrol Programı ve Yürürlükteki Bazı AB Yasa ile Yönetmelikleri” diğeri ise, “Damızlık ve Broiler Sürülerinde Salmonellazis Riski ve Salmonella Kontrolünde Pratik Çözüm Önerileri”idi.

Şirket yetkilisi Ali Oğuz’un tanıtım bilgilendirilmesinin ardından , Ross Breeders Genel Müdürü Stephan Jones’un davetlilere teşekküründen sonra ,Fransız Defra’dan Lesley Larkin ile Aviagen’den Bill Stanley teknik konularda bilgiler verdiler.

DİĞER HABERLER
Brucella’nın teşhisinde nanoteknoloji kullanılacak

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen seminer başarılı bir şekilde bitttirildikten sonra davetlilere bir kokteyl verildi.Davete katılanlar kokteyl’de sohbet ederek hasret giderdiler.

 

 

 


6 Temmuz 2011. 12:26
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x