1,2 tonluk ‘Süslü’ arabayla takasa açık


 

Van’da, yetiştirdiği “Simental” cinsi 1,2 ton ağırlığındaki “Süslü” adı verilen tosunu 21 bin liradan satışa sunan besici Aytin, 2002 model üstü bir araçla takasa da hazır olduğunu söyledi.

 

 

 

VAN

 

Van’da, yetiştirdiği 1,2 ton ağırlığındaki tosunu 21 bin liradan satışa sunan besici Burhan Aytin, 2002 model üstü bir araçla takas da yapabileceğini söyledi.

 

Aytin’in Tuşba ilçesindeki çiftliğinde beslediği ve “Süslü” adını verdiği tosun 3 yılda 1,2 ton ağırlığa ulaştı.

 

Büyük bir titizlikle bakılan ve diğer büyükbaş hayvanlara göre daha hızlı büyüyen “Süslü”, çiftliği ziyaret edenlerin de ilgisini çekiyor.

 

Baba mesleği hayvancılıkla yaklaşık 30 yıldır uğraşan Aytin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tosunu Kurban Bayramı dolayısıyla satmaya karar verdiğini söyledi.

 

“Simental” cinsi tosuna 21 bin lira fiyat biçen ve 2002 model üstü bir araçla takasa açık olduğunu anlatan Aytin, şöyle konuştu:

 

“Hayvancılıkla uğraşmak gerçekten çok zor ama Süslü’yü gördükten sonra emeklerimin boşa gitmediğini anladım. Diğer 250 büyükbaş hayvanım gibi onu da arpa ve buğdayla besledim. Ama bu hayvan diğerlerine göre çok hızlı büyüdü. Sağlık kontrollerini de veterinerler tarafından düzenli şekilde yaptırdık. Bundan sonra da Allah izin verirse böyle tosunlar yetiştirmeye devam edeceğiz.”

 

 


Yazan - 15 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x