2 bin koyun şehre indi


373327

 

 

Madrid’de Trashumancia Şenliği kapsamında 2 bin koyun sokaklarda dolaştırıldı.

İspanya’nın başkenti Madrid’de koyunların şehir merkezine indirilip dolaştırılmasıyla ünlü “Trashumancia Şenliği” bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. 1994 yılından bu yana devam eden şenlik kapsamında 2 bin koyun Madrid’de şehir merkezinde gezdirildi.

 

 

İspanya Tarım Bakanlığının organizasyonunda gerçekleşen ve hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmeyi hedefleyen şenlik dolayısıyla şehir merkezinde bazı yollar trafiğe kapatıldı. Yaklaşık 4 saat süren etkinlikte, başlarında çobanları olan 2 bin koyun kent sokaklarından geçerken, Madridliler de meraklı gözlerle sürüyü izledi. Kent merkezindeki Sol Meydanı’na gelindiğinde 1418 yılındaki bir geleneğe atfen sembolik olarak çobanlar koyunlarını geçirmek için antik İspanyol parasını belediye yetkililerine ödedi.

 

 

Çobanlar ve aileleri geleneksel kıyafetlerini giyerek koyunlara eşlik ederken, çalınan müziklerle yerel dansları sergiledi. Tarım ve Gıda Bakanlığı Genel Sekreteri Carlos Cabanas, “Hayvan yetiştiriciliği kültür ve çevre için çok önemli bir değer. Bu bizim tarihimizin ve kültürel varlığımızın bir parçası. Bu şenliği sürdürmeye devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

 


Yazan - 3 Kasım 2014. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x