“2. GIFT – Gıda ve Tarım Politikaları Konferansı” Başlıyor”


 

Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ve Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen GIFT – Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Konferansı, 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

 

Ulusal ve uluslararası birçok öncü kurum ve kuruluşun temsilcileri ile akademik dünyadan uzman isimlerin katılacağı GIFT – Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Konferansı, ortak bir bilgi paylaşım platformu işlevi üstlenecek. Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) ile Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Derneği (GIFT) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, doğru gıda ve tarım politikaları ile doğru beslenme konularında birçok başlık uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

 

GIFT ilk gününde tarım politikalarına, ikinci gününde ise sağlıklı beslenmeye odaklanıyor

 

Bu yıl konferansın ilk gün programı özellikle tarım politika, finansman ve teknolojilerine ikinci gün programı ise sağlıklı beslenme konularına odaklanıyor. İlk günün öne çıkan gündem maddeleri arasında, iklim değişikliğinin dünyada ve ülkemizde su kaynakları ve tarım üzerine etkisi, alternatif enerji kaynakları, tarımda ileri teknoloji kullanımı, gıda atıkları ve israfın önlenmesi ve çiftçi refahının artırılması konuları yer alıyor.

 

Diğer Haberler:
EBK Devlet Güvencesinde Hijyenik Ürün Sunuyor

Sağlıklı beslenmeye odaklanan ikinci günün konu başlıkları ise şöyle sıralanıyor: Beslenme ve sağlık politikalarının oluşturulmasında bütüncül yaklaşım, beslenme davranışları, obezite ile mücadelede kamu, iş dünyası ve akademi işbirliği, beslenmede gerçekler ve efsaneler, sağlıklı yaşam, spor ve beslenme, gıda etiketleri ve sağlık beyanları, gıda reklamları ve tüketiciler.

 

 “Beslenme uzmanları beş çayında meslektaşlarıyla buluşuyor”

 

Birçok oturumun gerçekleştirileceği Gıda ve Tarım Politikaları Konferansı’nın ikinci gününde diyetisyenler ve beslenme uzmanlarının katılacağı bir de panel yer alıyor. Panele katılan Leeds Metropolitan Üniversitesinden Prof. Dr. Paul Gately, Dünya Şeker Araştırmaları Organizasyonu Genel Müdürü Roberta Re, Michigan State Üniversitesinden Prof. Dr. Muraleedharan Nair ve Baylor College of Medicine’den Prof. Dr. John P Foreyt katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

 

Sağlıklı beslenme alanındaki çalışmalarını Leeds Metropolitan Üniversitesinde yürüten Prof. Dr. Paul Gately, obeziteye karşı yetişkinler, çocuklar ve aileler için geliştirdiği beslenme ve egzersiz programları ile tanınıyor. Gately çalışmalarında, obezite ile mücadelede kamu, iş dünyası ve akademi dünyasının işbirliğinin önemine işaret ediyor.

 

Dünya Şeker Araştırmaları Organizasyonu Genel Müdürü Roberta Re ise “Bilimin rehberliğinde beslenmede doğrular ve doğru bilinen yanlışlar” başlıklı bir konuşma yapacak.

Diğer Haberler:
Atatürk’ün Lokantası İçin Kapatma Kararı

 

6-7 Kasım 2018 tarihlerinde Swissotel Ankara’da düzenlenecek olan konferansla ilgili detaylı bilgi www.gift.org.tr adresinden alınabilir.


Yazan - 5 Kasım 2018. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir