2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması sona erdi.


1459859_10202378739220081_1935659500_n

 

 

 

“7 Bölge 7 Lezzet” Gala gecesi ile sona erdi.
Türkiye Aşçılar Federasyonuna üye derneklerden Afyon Profesyonel Aşçılar Derneğinin organize ettiği “2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması – 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliği Afyonkarahisar Ticaret Borsa merkez binasında düzenlendi.
9-10-Kasım 2013 tarihlerinde devam eden etkinliklerin 1.gününde Ülkemizin değişik bölgelerinden gelen ve Aşçılık eğitimi veren Liseler, Üniversiteler ve Ev hanımlarımız mutfaklara konulan malzemeler ile “7Bölge 7Lezzet” sloganına uygun şekilde Afyonkarahisar yöresel lezzetlerini yarışma jürisinin beğenisine sundular. Bu sene ilk kez “ARAMIZDA ENGEL KALMASIN” sloganı ile ilk kez, Engelli vatandaşlarımız ile Usta Şefler birlikte yemek yaptılar.
“7 Bölge 7 Lezzet” etkinliği Gala gecesine Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Bld. Bşk. Burhanettin Çoban ile beraber Protokol ve Şeflerden oluşan geniş bir katılım oldu. Gala gecesinde bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, 2.si düzenlenen bu etkinlik ile bölgenin tanıtımı ve turizm sektör gelişimine büyük katkı sağlandığını, Valilik olarak katkılarının artarak devam edeceğini ve ayrıca alternatif turizmin başkenti Afyonkarahisar’da değerli Şefleri bir kez daha misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.
Afyonkarahisar Aşçılar Derneği Bşk. Hamza Kalkan ise Dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özellikle, Zafer Kalkınma Ajansı, Şuhut Belediyesi ve Çobanlar Belediyesi ile “YÖRESEL KÜLTÜR KADINLARLA CANLANIYOR – Sıcak Mutfak Aşçılık Kursu” düzenlediklerini sözlerine ekledi. Ayrıca, etkinliğe olan ilgi ve katılımın yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.
Afyonkarahisar Yemek Yarışması – 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliğini gelecekte Uluslararası olarak yapmak istediklerini de ifade etti.
AFPAD Bşk. Hamza Kalkan etkinliğe katılım ve katkı sağlayan; Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Bld. Bşk. .Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Mühsürler, Şuhut Bld. Bşk. .Recep Bozkurt, Çobanlar Bld. Bşk. Salih Alaka Türkiye Aşçılar Federasyonu Bşk..Zeki Açıköz, TAFED’e üye Dernek Başkanı, Üyeleri ile Afyonkarahisar bölgesinde görev yapan Mutfak Şefleri, Yarışmaya katılan Üniversite Öğretmen ve öğrencilere de ayrıca teşekkür etti.
AFPAD Bşk. Hamza Kalkan; “2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması – 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliğine katkı sağlayan Ülker Eksper Gıda, İnoksan Mutfak, Güral Porselen, İmren Marmara, Aftaş A.Ş, Ahmet İpek, Trinoks Mutfak, Kocatepe Gıda, Afyon Ang Ajans, Alim Kaymak, Lokman Bey Tatlıcılık, Biçici İnşaat ile Konaklama Sponsoru İkbal Termal, Gala gecesi sponsoru Oruçoğlu Yağ ve Leblebi Kahvaltı işletmesine katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi.
2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması
7 Bölge 7 Lezzet “ Yemek Yarışma sonuçları

 
LİSELER ARASI YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.GAZİ KIZ TEKNİK LİSESİ

· Merve BERBER / Melike TAŞ

2.ALİGÜVEN O.T.M. L

· Talha ATAR / Burak KALE

3.SANDIKLI OTML

· Alperen GÖNEN / Fatma YAMAN

*JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ; ALİGÜVEN OTML

· Gamze YILMAZ / Nurullah ARI
ÜNİVERSİTELER ARASI YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.ADNAN MENDERES

· Esvak ÇAMLITEPE / M.Berk APAK

2.GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

· Mehmet TAŞKIN / Tuğba KAHRAMAN

3.OKAN ÜNİVERSİTESİ

· Demet YORGAN / Nihal ELMÜTEVELLİ

*JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ; KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

· Erencan YAVUZ / Cengiz AYKUT
GENÇ AŞÇILAR YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.Betül KARAGÖZ – Eskişehir

2.Nasibe OKURGAN – Nevşehir

3.Sümeyye Nur SEZGİN


DİĞER HABERLER
Bakan Eker, “Türkiye'nin gıda güvenliği problemi yok”
14 Kasım 2013. 21:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x