21.Beypiliç Üretici Semineri


SERDAR KONURALP

 

 

Beypiliç 21.Üretici Semineri  Başladı

 

20160928_102540

unnamed-1

 

Beyaz et sektörünün öncü isimlerinden Dr. Sait Koca AİBÜ’de katıldığı seminerde ekonomiye cesaret verecek açıklamasını yaptı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu ve ardından 14 bankanın uzun vadeli borç ve mevduat notlarını düşürmesine tepki gösteren Dr. Koca, Türkiye’ye iç ve dış düşmanlarca zarar verilmeye çalışıldığını söyledi. İç ve dış düşmanların ne kadar uğraşsalar da Türkiye’nin varlığını hiçbir zaman yok edemeyeceklerini belirten Dr. Koca, ülkeye destek olmak için üretimi arttırıp, yeni yatırımlara imza atacaklarını ifade etti.

“YENİ YATIRIMLARA İMZA ATACAĞIZ”

Darbeciler, PKK ve DAEŞ teröründen sonra iç ve dış düşmanlarca ülkenin ekonomik olarak da sıkıntıya sokulmaya çalışıldığını kaydeden Koca, ülkeye destek olmak için üretimi arttıracaklarını söyledi. Koca, “Darbeciler, PKK ve DAEŞ Türkiye’mize zarar vermek için her türlü çabayı gösteriyor. İç ve dış düşmanlarımız ne kadar uğraşsalar da Türkiye’nin varlığını hiçbir zaman yok edemeyecekler. Bizim de ülkemize katkımız, korkarak üretimlerimizi azaltmak yerine üretimlerimizi arttırmak yeni yatırımlara imza atmak olacaktır” dedi. 2015 yılının sektör açısından çok kötü bir yıl olduğunu dile getiren Sait Koca, “Pek çok olumsuz olayın üst üste gelmesi ile belki de sektör tarihindeki en kötü yılı geçirdi. Bu yıl toparlanma sürecindeki iken 15 Temmuz darbe girişiminin ardından fiyatlarımızın yüzde 15-20 gerilemesi söz konusu oldu. Bu tabi tüm dengeleri altüst etti. Böyle sıkıntılar varsa bu doğal olarak siz yetiştiricilerimizi de etkiliyor” diye konuştu.

 

unnamed

unnamed-2

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo Salonda gerçekleşen seminerin programı şöyle:

 

unnamed-2

 

nihat-altunal

14520521_1089884611047581_7332962050245363825_n

unnamed-1

unnamed

unnamed-3unnamedunnamed-4unnamed-5

Toplantının bitiminde davetlilere yemek verildi

unnamed-1

 

 


Yazan - 28 Eylül 2016. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x