24 saat yoğun ilaçlama ve haşereyle mücadele.


HKN_0430

 

 

Halim UTLU

 

 

5 bin noktada, 200 personel ve 50 araçla, 24 saat yoğun ilaçlama ve haşereyle mücadele….

 

 

 

Belirlenen gözlem noktaları, sürekli kontrol ediliyor….

 

 

 

Göletler, akan sular, mezbelelik ve atıl alanlar, hurdalık, çöp alanları gibi her türlü bakteriyel alanlarda üreyen sivrisineğin yanı sıra, karasinek ve diğer sineklerle dört mevsim boyunca mücadele devam ederken,yağışların artarak devam etmesi ve haşerelerin çoğalması üzerine, bazı kurum ve kuruluşlar mücadeledeki araç,gereç ve personel sayılarını artırmaya başladı.

 

 

Hastalık bulaştırmamaları için, 24 saat mücadele

 

 

“Kent zararlıları” olarak tanımlanan karasinek, sivrisinek, bit, pire, kene,fare,tahtakurusu, hamamböceği gibi haşerelere, üreme ve larva aşamasında müdahale ederek, insan sağlığını tehdit etmemeleri ve herhangi bir hastalık bulaştırmamaları için, Ankara Büyükşehir Belediyesi de, personel sayısını 200’e,araç sayısını 50’nin üzerine çıkararak, Başkent’in 5 bin noktasında yoğun ilaçlama yaparak, haşereyle mücadeleye hız verdi.

 

” Kent zararlıları” şeklinde tanımlanıyor

 

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, ekiplerin aralıksız, etkin mücadele çalışmasını 24 saat  sürdürdüğünü,haşerelere, üreme ve larva aşamasında müdahale ederek, yaz aylarının sonlarında insan sağlığını tehdit etmemeleri, herhangi bir hastalık bulaştırmamalarının amaçlandığını söyledi.

 

Belirlenen gözlem noktaları, sürekli kontrol ediliyor

 

Akan su ve göletler, mezbelelik ve atıl alanlar, hurdalık, çöp alanları gibi her türlü bakteriyel alanlarda üreyen sivrisineğin yanı sıra, karasinek ve diğer sineklerle dört mevsim boyunca mücadele ettiklerini belirten Bircan, “Bu bölgelerde belirlediğimiz gözlem noktaları var. Bu noktaları sürekli kontrol ediyoruz. Önce tespit yapıyoruz, sonra etkin mücadele çalışmaları yürütüyoruz. 200 personel ve 50’nin üzerinde araçla, 5 bin noktada her türlü haşerenin, vatandaşları rahatsız etmemesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

24 saat hizmet veriliyor,telefonla aranabiliyor

 

Haşereyle ilgili her sorunda, Büyükşehir Belediyesi’nin “384 66 10 – 384 66 11 – 384 66 12” numaralı ilaçlama telefonları, 24 saat hizmet verirken, gelen şikayetleri değerlendirmeye alan ekipler, rahatsızlık veren tüm haşerelere karşı, ev,apartman bodrumu ve işyerlerinde, düşük bir ücret karşılığında derhal ilaçlama yapabiliyor.


Yazan - 29 Haziran 2015. Kategori Uncategorized. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x