29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm milletimize kutlu olsunGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı:

“29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü millet olarak coşkuyla kutluyoruz.
Cumhuriyetimiz, milyonlarca vatandaşımızın ortak iradesiyle 94 yıldır bu topraklara daha sağlam, daha derin bir şekilde kök salmıştır.
Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nda topraklarımıza kasteden emperyalist güçlere karşı, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir.
Kurtuluş mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal’in söylediği “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözüyle bağımsızlığına sahip çıkan asil milletimiz, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde de çelik gibi iradesi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aynı emelleri boşa çıkarmıştır. 15 Temmuz, kuruluş felsefemize hayat veren irade ve ruhun, 94 yıl önce olduğu gibi halen taze olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
Cumhuriyetimizin bu topraklara saldığı sağlam köklerle ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun tarlada çalışan çiftçisinden mühendisine, doktorundan kahvehanede çalışan çaycısına, öğretmeninden işçisine kadar bu ülkede yaşayan herkes, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eşit, insan gibi yaşama ve kendini geliştirme hakkına sahiptir. Dolayısıyla milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasını, Cumhuriyetimizin en önemli başarısı olarak görüyorum.
Demokrasimizin, tarımımızın, ekonomimizin her geçen gün daha da gelişip güçlendiğini, böylelikle 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimizi görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin; Hükümetimizin uygulamaları, milletimizin iradesi ve gelişen demokrasimizle daha büyük başarılara imza atacağına gönülden inanıyorum.
Bu duygularla Cumhuriyetimizin 94. yılında, milletimizin hürriyet ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm milletimize kutlu olsun.”


Yazan - 29 Ekim 2017. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x