3. Helal Fuarı CNR Expo’da


Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın üçüncüsü 30 Ağustos-02 Eylül 2012 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

Dünya genelinde 2 milyar kişiye hitap eden sektörün büyük buluşmasını, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Uzak Doğu ve Amerika’dan 30’u aşkın ülkeden perakendeci, distribütör ve hizmet sektörünün satın almacıları ziyaret edecek. Fuar, 2 trilyon dolarlık pazarın nabzını İstanbul’da tutacak.

 

 

CNR Holding kuruluşlarından Sine Fuarcılık ve CNR Ekspo Fuarcılık organizasyonuyla gerçekleştirilecek Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, Gimdes (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği) ve WHC (World Halal Council) desteğinde yapılacak.

 

KOSGEB’in katılımcı firmalara katılım desteği sağlayacağı organizasyonda, küçük ve ortak ölçekli firmalar %50 oranında geri ödemesiz destek alacak.

 

Sektör hedeflerine uygun olarak fuar, “helal ve sağlıklı” ürün sertifikası konusunda yurtdışı pazarlarına açılmak isteyen ihracatçı ve üretici kuruluşlara olanak tanıyacak. Organizasyon, her yıl büyüyen dev pazardan pay almak isteyen sektör mensuplarını yurtdışından gelen alıcılarla CNR EXPO çatısı altında bir araya getirecek.

 

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın alım grubu ülkelerini Irak, İran, Endonezya, Malezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa oluşturuyor.

DİĞER HABERLER
Bu gidişle işkembe çorbasına da hasret kalacağız

 

Sektör liderleri bu fuarda…

 

Erpiliç, Lezita, Beyza Piliç, Tatşen, Kandazlar, Şifa Yemek, Nafia Gıda, Nurçay,  Eriş Yumurta, Akdeniz Tarım, AVS Tarım, Ege Teknoloji Kimya,Helal Kozmetik, Helal Dünya Marketleri ve 7K Dağıtım Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın yurtiçi katılımcıları arasında yer alıyor.

 

Endonezya, Almanya, Amerika, Güney Kore, Japonya, Güney Kore ve Hollanda’dan firmaların katılması yönünde çalışmalar yapılıyor. CNR yetkilileri fuarda, yurtdışından 60’ın üzerinde firmanın stand açacağını belirtiyorlar.

 

Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda helal gıda ve içecekler, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri sergilenecek.

 

Fuar ve uluslararası konferans bir arada

 

Fuarla aynı tarihlerde GİMDES tarafından 5.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansı da gerçekleştirilecek. Konsepti “Tek Ses Tek Yürek” olan konferansın konusunu “İslam dünyasında  Helal ve Sağlıklı ürünlerin ticaretinin bugün ulaştığı durum, gelişimindeki moral ve maddi engeller ve bu engellere yönelik çözüm önerileri” oluşturuyor. Konferansa akademisyenler, ilgili tüm meslek mensupları,kamu temsilcileri, tüketici örgütleri, gıda sektörü profesyonelleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılacak.

 

Büyüközer Dünya Helal Konseyi (WHC) Başkanı

DİĞER HABERLER
Bolu'da " Güvenli Gıda Noktası" Dönemi

 

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da fuarla aynı zamanda yapılan 10.WHC (World Halal Council)  Kongresi’nde GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer oy birliği ile konsey başkanı seçildi. Büyüközer’in 57 Ülkeyi çatısı altında toplayan Dünya Helal Konseyi (WHC) başkanlığı ile 3.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı uluslararası tanıtım anlamında önemli bir ivme kazanmıştır .


1 Haziran 2012. 17:43
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x