3.Tire Süt ve Süt Ürünleri Sempozyumu


 

3 Tire Süt Sempozyumu

 

 

 

 

 

Geleneksel hale gelen ve İzmir Tire’de üçüncüsünü düzenlenecek 3. Tire Süt sempozyumu 11 Haziran 2015’de Tire Organize Sanayi Bölgesi konferans salonunda düzenlenecek.  Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu, Tire Belediyesi, Tire Süt Kooperatifi, İzmir Veteriner Hekimler Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir şubesi işbirliği ile organize edilen “3.Tire Süt Sempozyumu”na süt sektörü ve üreticileri katılacak. Türkiye Süt üretiminde 1. Sırada olan İzmir bu sempozyum ile “Süt Sektöründe İnovasyon” konusuna ışık tutacak.

 

 

Türkiye’nin pek çok ilinden süt işletmeleri ve bu işletmelere yönelik üretim yapan firmaların katılacağı sempozyumda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, ilgili oda temsilcileri ile Üniversite ve Özel sektörden yetkililer ‘Süt sektöründe İnovasyon’ konusunda gündemi belirleyecek sunumlar yapacaklar.

 

Özellikle süt üreticisi ve teknolojisi üreten firmaların yoğun ilgisi ile karşılaşan sempozyumlar geleneksel olarak düzenleniyor. Düzenleme Komitesi Başkanlığını Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr Harun Uysal’ın üstlendiği sempozyumda, süt işletmelerinde İnovasyon ve pratik uygulamaları konusunda önemli sunumlar yapılacak. Süt işletmeleri, mandıra sahipleri ve yöneticilerinin katılacağı sempozyumda, Türkiye süt sektörü analizi, Süt sektöründe örgütlenme modeli, Süt işleme tesislerinde modernizasyon ve inovasyonlar konunun uzmanları tarafından masaya yatırılacak.

 

Tire için bu sempozyum büyük şans diyen Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr Harun Uysal; “Meslek Yüksek Okulu olarak bölgemizdeki süt işletmelerini bir araya getirerek süt sektörüne katkı sağlamak istiyoruz. İzmir Türkiye süt üretiminde birinci sıraya yerleşti. Bölgemizdeki ciddi anlamdaki süt ve süt ürünleri üretiminin uluslararası standartlara getirilmesi ve gerekli koşulların sağlanması için bu tür sempozyumların önemli olduğuna inanıyorum. Başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Sempozyumumuza destek veren tüm katılımcılarımıza verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederim”dedi.

 

İzmir’den başladıkları Süt Sempozyumu organizasyonlarına önümüzdeki dönemde farklı şehirlerde devam edeceklerini söyleyen Sempozyum Organizasyon sorumlusu ve Sidas Medya Ltd Şti Genel Müdürü Şakir Sarıçay: “6. defa gerçekleştireceğimiz ama Tire’de 3. defa organize edeceğimiz Süt Sempozyumuna tüm Türkiye’den katılımcı bekliyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Süt Sempozyumları önümüzdeki dönemde de devam edecek. Bölgemizdeki ciddi anlamdaki süt ve süt ürünleri üretiminin uluslararası standartlara getirilmesi ve gerekli koşulların sağlanması için bu tür sempozyumların önemli olduğuna inanıyorum. Başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Sempozyumumuza destek veren tüm katılımcılarımıza verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederim”dedi.

 

Organizasyonlar konusunda uzman olan Sidas Medya’nın altıncı defa organize ettiği Süt Sempozyumunda firmalar da standlı katılım gerçekleştirerek ürün ve hizmetlerini tanıtacaklar.

 

Sempozyuma izleyici olarak katılımların ücretsiz olduğu belirtildi. 11 Haziran 2015 tarihinde düzenlenecek Süt Sempozyumu için süt sektörünün Tire’ye akın etmesi bekleniyor.

 

 


Yazan - 24 Nisan 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x