31 Ağustos – 03 Eylül 2022 Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı


31 AĞUSTOS-03 EYLÜL 2022 TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ FUARI (KARAEVLİ/SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ)

Zir. Yük. Müh. Osman İNAN

2011 yılından beri her yıl DLG Fuarcılık limited şirketi tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de düzenlenen açık alan uygulamalı tarım fuarı ‘’Tarım ve Teknoloji Günleri’’ bu sene 31 Ağustos – 03 Eylül 2022 tarihleri arasında 12. kez düzenlenecek. 

Zirai ilaç, tohum ve gübre üreticilerinin en yeni ürünlerini tarlada uygulanmış olarak ziyaretçilere tanıtma şansını yakalayacağı fuarda aynı zamanda ziyaretçiler tarım profesyonelleri ve uzmanlarından kendi işletmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri ürünler ile ilgili tüm bilgileri alabilecek. Fuara İlaç, tohum, gübre, mekanizasyon alanlarında 100’ün üzerinde firmanın katılması beklenmektedir. Her sene fuarla ilgili dikkat çeken en önemli hususlardan biri firmaların profesyonel yöneticilerinin bilgi vermek üzere bu fuarda bulunmalarıdır.  Fuar, Türkiye’de bu özellikleriyle uzmanlaşmış ilk ve tek fuar olması bakımından önemli ve tahmin edildiği gibi her yıl üreticilerden ve konunun profesyonellerin yoğun ilgi görmektedir.

Tarımsal mekanizasyon ve traktör firmalarının en yeni teknolojilerinin yer alacak. Bu sene ilk kez; Tarımda drone teknolojisinin drone ile ilaçlama gibi kullanım örnekleri, sensör teknolojisi ile gübreleme vb., GPS teknolojisi ile gübreleme eksikliği tespiti gibi teknolojiler yerinde üretici-çiftçilere gösterilecek. 

DİĞER HABERLER
Avrupa’da helal kesim; tabii yersen!

122.000 metrekarelik fuar alanında ziyaretçilerin ilgisini çekecek tarla bitkileri ve bahçe bitlerinin yanı sıra alternatif bitkilerde yer alacak. Ayrıca, 6 yeni pamuk çeşidinin gösterimi yapılacak. Soya fasulyesi ve çeltik gösterimi yapılacak. 8 farklı çeşitte danelik sorgum ve silajlık sorgum gösterimleri yapılacak. Etkinlik partneri webagron, fuar alanında etkinlik çadırı kuracak. Söyleşiler düzenleyecek. Yarışmalar yapacak. Ayrıca, fuara katılanlar arasında çekilişle rota manuel dümenleme sistemi hediye edilecek. 

Girişlerde yoğunluk yaşamamak için, https://tarimteknolojigunleri.com/kayitformu adresinden online ziyaretçi kaydı yaparak, fuar alanına giriş yapmak mantıklı olacaktır. 

 Fuarı organize edenler üretici çiftçinin ne görmek istediğini çok iyi bilen sektörden profesyoneller. DLG Fuarcılık Genel Müdürü 20 yılın üzerinde mesleki deneyim ve tarım tecrübesine sahip Ziraat Yüksek Mühendisi Onur Kiraz beyefendi röportajında, tarım alanında fuarcılık konseptinin gelişimini, açık alan uygulamalı olan bu fuarın tarımsal yayım faaliyeti açısından katkısını ve tarımda yeni teknolojilerin üreticilere gösterilebilmesinin önemini vurguladılar.

Fuarı düzenleyenler, fuarcılık işini ve çiftçinin ne görmek istediğini iyi biliyorlar. Fuarın gezilmesi, tarım sektöründe yeni teknolojilerin görülebilmesi bakımından tavsiye edilir.


18 Ağustos 2022. 07:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x