31. Dünya Veteriner Hekimler Kongresi Yapıldı


32world1

 

Dünya Veteriner Hekimliği kongresi 17-20 Eylül 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinin Prag şehrinde yapıldı.
Bu kongreye katılan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi şu açıklamayı yaptı;
Değerli meslektaşlarım,
17-20 Eylül 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinin Prag şehrinde yapılan Dünya Veteriner Hekimliği kongresine katıldık. Bilindiği üzere 2015 yılında 32. Dünya Veteriner Hekimleri Kongresi İstanbul’da yapılacaktır. Ülkemizde yapılacak kongrenin en iyi şekilde organize edilmesi için Prag’da yapılan kongrenin izlenmesi ve TVHB ve Odalardan katılım sağlanması önemliydi. Bu nedenle TVHB Yönetimi, Dünya veteriner Hekimleri Türkiye temsilcisi Gıda ve Kontrol Genel Müdürü sayın Prof. Dr. İrfan EROL, İstanbul, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Manisa, Trakya, Kütahya, Aydın oda başkanları ve bazı temsilcileri olarak geniş bir katılım sağlandı. Ayrıca fakültelerimizden bilim adamları ve özel sektör temsilcilerinin katılımı da bizlere heyecan vermiştir.Dört gün boyunca 9 paralel salonda çok sayıda bilimsel oturum, 3 paralel oda ise EFSA, WVA, VSF Europa gibi mesleki kuruluşların faaliyetleri üzerine panel ve toplantılar yapıldı. Bilimsel oturumlarda (Kedi- Köpek Sağlığı, Kedi-Köpek Cerrahisi, Tek Tırnaklılar Sağlık ve cerrahisi, Sığır Sağlığı, Domuz Sağlığı, Eksotik Hayvan Sağlığı, Gıda hijyeni, Epidemiyoloji, Kümes hayvanları Sağlığı ) konularında 350 civarında sözlü tebliğ ve 360 civarında poster sunulmuştur.

32world2

 Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Sayın Talat GÖZET ve Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Türkiye temsilcisi Sayın Prof. Dr İrfan EROL’un katılım sağladığı Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Başkanlar toplantısında örgütün geleceğe yönelik stratejisi ve mesleki konular ele alınmıştır. Bir diğer oturumda; Türkiye’de yapılacak olan 32. Dünya Veteriner Hekimleri Kongresi ile ilgili mutabakat görüşmeleri ve sözleşme şartları imza altına alındı. Kapanış oturumunda Türkiye’de yapılacak olan 32. Dünya Veteriner Hekimleri Kongresi ile ilgili olarak Prof Dr. İrfan EROL tarafından davet konuşması ve tanıtmak amaçlı sinevizyon gösterisi yapıldı. “32. WVC 2015 İSTANBUL” isimli bir tanıtım standı açılarak, tüm katılımcılara ülkemizi tanıtan broşür ve küçük hediyeler dağıtılmıştır.

 Ülkemizde 13-16 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan 32. Dünya Veteriner Hekimliği Kongresi’nin en iyi şekilde gerçekleşmesi için tüm gayretlerimizle çalışmamız gerekecektir. Bu kongreye; meslek örgütlerimizin, fakültelerimizin, meslektaşlarımızın, bilim insanlarımızın ve özel sektör çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar ile katılması oldukça önem arz etmektedir.

Talat GÖZET
Türk Veteriner Hekimleri Birliği
Merkez Konseyi Başkanı


DİĞER HABERLER
Köylülere Bilimsel Tarım ve Hayvancılık Öğretiliyor
14 Ekim 2013. 16:35
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x