39.TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği korteji


  1. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği korteji düzenlendi

 

Nevşehir’de, “Çocuklar Geleceğimizdir” temasıyla ve 26 ülkeden katılımla düzenlenen “39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamında kortej düzenlendi.

 

 

NEVŞEHİR

 

Nevşehir’de, “Çocuklar Geleceğimizdir” temasıyla ve 26 ülkeden katılımla düzenlenen “39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamında kortej yürüyüşü yapıldı.

 

Borsa Kavşağı’nda toplanan yerli ve yabancı yüzlerce çocuk, yöresel kıyafetleriyle ve ellerinde ülkelerine ait bayraklarla yürüyüşe katıldı.

 

 

 

Mehter takımının marşları eşliğinde başlayan yürüyüş, Diriliş Meydanı’na kadar devam etti.

 

Burada, Nevşehirli öğrenciler ve aileleri tarafından karşılanan konuk ülkelerden çocuklar, otobüslerle Ankara’ya hareket etti.

 

“Çok güzel dostluklar edindim”

Etkinliklere Bosna Hersek’ten katılan Azur Çelikoviç (14), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Çelikoviç, “Beni konuk eden arkadaşımla güzel vakit geçiriyor, oyunlar oynuyoruz. Nevşehir çok güzel, burada çok iyi dostluklar edindim. Tekrar gelmek istiyorum.” dedi.

 

 

 

Azerbaycan’dan Fatma Sıdıkova (11) da ülkesine döndüğünde arkadaşlarına Türkiye’yi ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulunacağını kaydetti.

 

Sıdıkova, “Burası çok güzel, burada çok güzel arkadaşlar buldum. Beni ağırlayan aile, kendi ailem gibi oldu. Onları görmek için yine geleceğim. Ülkeme döndüğümde arkadaşlarıma buraya gelmelerini ve burada arkadaşlar edinmelerini tavsiye edeceğim. Türkiye çok güzel.” diye konuştu.

 

 

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ile ilgili tüm gelişmelere www.trt23nisan.com internet adresi ile instagram.com/trt23nisan, twitter.com/trt23nisan ve facebook.com/TRT23Nisan sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

 

Muhabir: Behçet Alkan


Yazan - 19 Nisan 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x